Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

5 powodów, dla których warto wybrać szkło transparentne do mieszkania

utworzone przez | Wrz 27, 2019 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 1, ocena: 3,00 na 5)
Loading...

Szkło w domu do niedawna przywodziło na myśl jedynie styl industrialny. Obecnie jednak można zauważyć, że nie ma miejsca, w którym by ono nie pasowało. Wykorzystuje się je w kawiarniach, biurach, a coraz częściej mieszkaniach. Szkło przezroczyste pasuje zarówno do pomieszczeń loftowych, jak i do nowoczesnych, klasycznych, a nawet eleganckich. Dlaczego tak się dzieje?

Szkło transparentne pasuje wszędzie

Nie ma takiego stylu, w którym szkło transparentne mogłoby nie pasować. Dzieje się tak głównie z powodu jego podstawowej cechy: jest przezroczyste. Dobrze zaaranżowane może być niewidoczne albo wręcz przeciwnie, wyeksponowane jako główna ozdoba. Znajdzie ono swoje zastosowanie w każdym pomieszczeniu: łazience, jako ścianka prysznicowa, albo wannowa, w pokoju jako oddzielenie stref funkcjonalnych, a nawet w kuchni jako osłona ściany przy szafkach. Dzięki temu, że szkło jest przejrzyste spełnia swoją funkcję, nie zaburzając stylu. Jeśli chcemy mieć tapetę w kuchni, wystarczy nałożyć na nią panel szklany. Transparentne panele można też eksponować, tworząc z nich główny element ozdobny pomieszczenia. Wystarczy nadrukować na nim, co tylko nam się podoba: motto, rysunek, zdjęcie. Na szkle można też malować, zarówno całe obrazy, jak i drobne zdobienie, co pozwala stworzyć na przykład efekt ombre. Takie zabiegi na transparentnym szkle są bardzo efektowne i pomagają w personalizacji pomieszczenia.

Podobają Ci się transparentne przeszklenia?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego, czego potrzebujesz.
Chcę wycenę usługi

Kabina prysznicowa ze szkła powiększa przestrzeń

Jak powiększyć małą przestrzeń? To pytanie zadaje sobie wiele osób mających mieszkanie. Łazienka jest najbardziej problematycznym pomieszczeniem; zwykle za mała na wszystko, co musi się w niej znaleźć. Najczęściej nie da się jej powiększyć fizycznie, ale można optycznie. Głównym elementem zabierającym przestrzeń jest kabina prysznicowa albo ścianka nawannowa. Stosując do niej szkło przezroczyste, ten problem przestaje istnieć. Łazienka wydaje się większa i przestronniejsza, ale ciągle jest funkcjonalna. 

Oddzielenie przestrzeni szkłem bez zabierania miejsca

Bardzo często mamy mieszkania, w których jedno pomieszczenie musi pełnić wiele funkcji. Nie dziwi nas salon połączony z kuchnią, z sypialnią, brak przedpokoju, a czasem nawet wszystkie te kombinacje naraz. Jeśli nie chcemy dzielić pomieszczeń ścianą, żeby nie zabrać przestrzeni, ale chcemy je od siebie odseparować, najlepszym rozwiązaniem jest odgrodzenie ich szybą. Przestrzeń wydaje się wtedy tak samo duża, a będzie bardziej funkcjonalna. Jeśli między biurkiem a salonem stanie ścianka, nawet przezroczysta, jest mniejsze prawdopodobieństwo na rozproszenie i odrywanie się od pracy. Nie musi ona oddzielać pokoju w całości, nawet jeden panel szkła sprawia, że uznajemy te części pokoju za różne pomieszczenia.

Chcesz zamontować szkło transparentne w swojej łazience?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego, czego potrzebujesz.
Chcę wycenę usługi

Szkło jest bezpieczne

Przez swój lekki wygląd i naszą styczność ze szkłem w innych postaciach, wydaje nam się, że jest bardzo delikatne i łatwe do uszkodzenia. Nie jest to prawdą. Przeszklenia tego typu są robione ze szkła hartowanego. Jest to technologia, dzięki której szyba jest trwalsza i bardziej wytrzymała, odporna na uszkodzenia i wysokie temperatury. Rozbite szkło hartowane nie stanowi zagrożenia, ponieważ tłucze się na małe, nieostre drobinki. Chroni to osoby znajdujące się obok rozbitego szkła przed poważnymi obrażeniami. Jeśli więc szkło transparentne jest czymś, co ci się podoba, ale nie chcesz go montować u siebie w obawie o domowników, nie ma powodu do strachu.

Utrzymanie szkła w czystości

Zdarza się, że podoba nam się wygląd szkła transparentnego, ale boimy się, że nie utrzymamy go w czystości. Co prawda, szkło łatwo jest zabrudzić, ale równie łatwo się je czyści. Trzeba jedynie pamiętać, aby robić to systematycznie, a w miejscach, gdzie jest woda, nie pozwolić na osadzanie się kamienia. Miejscem najbardziej na to narażonym jest łazienka, a dokładniej parawan prysznicowy, albo nawannowy. Jeśli jednak będziemy pamiętać o ściągnięciu wody ściągaczką do szyb, nie powinniśmy mieć tego problemu. O tym, jak dbać o szkło stworzyliśmy osobny artykuł, do którego przeczytania zachęcamy.  Szkło transparentne może być wykorzystane na wiele sposobów. Pasuje do każdego pomieszczenia i sprawia, że staje się ono wyjątkowe. Nie zabiera przestrzeni, jednocześnie ją odgradzając. Jest ponadczasowe, ale wpisuje się też w ostatnie trendy. Nie ma lepszego materiału na odnowienie swojego wnętrza.

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szklany blat do kuchni – sprawdzamy ile może wytrzymać!

Zamknij