Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Drzwi przeszklone vs szklane – co sprawdzi się lepiej w mieszkaniu?

utworzone przez | Paź 31, 2021 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Drzwi to nieodzowny element każdego wnętrza. W naszych mieszkaniach możemy spotkać kilka ich rodzajów, od tych całkiem zabudowanych (np. do toalety), przez te z przeszkleniami oraz coraz chętniej wybieranych szklanych drzwi. Nie każdy z tych typów sprawdzi się jednak w każdej sytuacji. Dlatego dziś porównamy drzwi szklane oraz przeszklone i podpowiemy, w jakich mieszkaniach i pomieszczeniach najlepiej je zastosować. Zapraszamy do lektury.

Drzwi szklane i przeszklone – czym się różnią?

Drzwi szklane to, jak można się domyślić, modele w całości wykonane ze szkła. W naszych mieszkaniach niezbyt często sięgamy po nie, obawiając się, czy będą odpowiednio trwałe i bezpieczne dla domowników. Z kolej drzwi przeszklone to takie, których baza wykonana jest z drewna lub płyt mdf, a szklane elementy stanowią jedynie uzupełnienie. Ich zaletą jest przede wszystkim większa wizualna lekkość (niż w drzwiach litych) oraz wpuszczenie światła do pomieszczenia. Zarówno do drzwi szklanych, jak i przeszklonych stosuje się różne rodzaje szkła, m.in.:

Masz w domu małe dzieci i nie wiesz, jakie drzwi szklane wybrać, by były bezpieczne?
Skonsultuj się z profesjonalnym szklarzem!
Chcę wycenę usługi

Szklane drzwi do mieszkania – jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Nie da się ukryć, że to rozwiązanie ma zarówno sporo wad, jak i zalet i z pewnością nie jest dla każdego. Przede wszystkim szklane drzwi sprawią, że każdy pokój będzie dużo jaśniejszy i optycznie większy. Zarówno drzwi szklane przesuwne, jak i te otwierane klasycznie, sprawdzą się w małych i ciemnych mieszkaniach, w których mamy mało światła. Drzwi ze szkła mogą być wbrew pozorom dużo trwalsze niż te tradycyjne. Przede wszystkim wykonywane są z bezpiecznego szkła, odpowiednio przygotowywanego, m.in. przez hartowanie. Warto również podkreślić, że drzwi szklane są odporne na wilgoć, dlatego polecamy je szczególnie do pomieszczeń typu łazienki.

Drzwi szklane nie są jednak pozbawione wad. Wśród tych najważniejszych musimy wymienić ich cenę – jest ona zdecydowanie wyższa niż klasycznych modeli, szczególnie jeśli wymarzymy sobie drzwi z ozdobnymi elementami. Kolejnym problemem, jaki napotkamy podczas użytkowania drzwi szklanych jest ich niska izolacyjność akustyczna. Niestety szkło nie blokuje dźwięków, dlatego nie warto wybierać drzwi z nich wykonanych do pomieszczeń, które chcemy odizolować pod tym kątem. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że drzwi szklane wymagają zdecydowanie więcej zabiegów pielęgnacyjnych. Po prostu brudzą się dużo szybciej, a aby cieszyły nasze oko, muszą być często myte.

Poznaj więcej zalet drzwi szklanych z artykułu 7 najważniejszych zalet drzwi szklanych.

Drzwi z przeszkleniami w mieszkaniu – wady i zalety

Zacznijmy od tego, że drzwi z przeszkleniami są bardzo szeroką kategorią produktów. Zaliczymy do niej zarówno drzwi z niewielkimi, prostymi okienkami, jak i z ozdobnymi lacobelami czy witrażami. Najczęściej stosowane są one w pokojach mieszkań urządzonych klasycznie, ale możliwości ich wykorzystania jest naprawdę wiele. Drzwi z przeszkleniami mogą różnie doświetlić wnętrza, w zależności od wielkości i ilości szklanych elementów. Dodatkowo są trwałe, odporne na trzaskanie, przeciągi czy bezpieczne dla dzieci. Są również tańszym rozwiązaniem, dlatego to taki typ drzwi najczęściej spotykamy w polskich mieszkaniach. Pamiętajmy, że drzwi z przeszkleniami mogą być również zewnętrznymi, nie tylko wewnętrznymi (w przeciwieństwie do drzwi szklanych). Będzie to rozwiązanie eleganckie, a zarazem wpuszczające światło do przedpokoju.

Porównanie wad i zalet drzwi szklanych i przeszklonych w mieszkaniu

Do jakich mieszkań wybrać drzwi szklane, a do jakich przeszklone?

To, w jakich mieszkaniach sprawdzą się drzwi szklane, a gdzie przeszklone zależy głównie od stylu, w jakim pragniemy urządzić nasze mieszkanie. W klasycznych lub rustykalnych wnętrzach postawmy raczej na przeszklone drzwi, gdyż będą bardziej pasowały do takiego stylu. Pomieszczenia w stylu nowoczesnym aż proszą się o piękne, szklane drzwi, które powiększą optycznie wnętrza i sprawią, że mieszkanie zyska wizualnie bardziej otwartą przestrzeń. Szklane drzwi znakomicie wpasują się w nowoczesny styl mieszkania, stając się jego dopełnieniem. Obecnie chętnie wybierane są do mieszkań industrialnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, o zastosowaniu szkła w industrialnym wnętrzu, przeczytaj nasz artykuł.

Marzą Ci się przeszklone drzwi w mieszkaniu, ale masz często przeciąg i nie wiesz, czy się sprawdzą?
Poproś o pomoc doświadczoną firmę szklarską!
Chcę wycenę usługi

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak i gdzie wykorzystać szkło w kuchni?
Kuchnia z motywem szkła – sprawdź, gdzie wykorzystać ten rodzaj materiału wykończeniowego

Zamknij