Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Szafa ze szklanymi drzwiami do sypialni – dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy zamawianiu mebla

utworzone przez | Lut 23, 2021 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym jej właściciel powinien czuć się dobrze i swobodnie. Jednocześnie jest to także wnętrze, które powinno być funkcjonalne oraz mieć dużo przestrzeni do przechowywania różnego rodzaju wyposażenia – jest to niezwykle istotne szczególnie w niewielkich mieszkaniach, w których jest mało wolnej przestrzeni. Ważne jest więc, aby przy urządzaniu sypialni, zainwestować w funkcjonalną i pasującą do wnętrza szafę ze szklanymi drzwiami. Przeczytaj tekst i dowiedz się, co jest najważniejsze przy jej wyborze!

Szafa ze szklanymi drzwiami – ideał do każdej sypialni

Szkło jest jednym z najbardziej uniwersalnych i klasycznych materiałów wykończeniowych. Wpasuje się w wystrój każdego wnętrza – niezależnie, jaki styl dekoratorski został w nim wybrany. Szklane drzwi do szafy w sypialni sprawią, że pokój będzie jednocześnie nowoczesny, jak i klasyczny. Wariant ten ciekawie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dużych szaf, które często przytłaczają pomieszczenia – zwłaszcza te o niewielkich rozmiarach. Dzięki zastosowaniu tej opcji nawet pokaźnych rozmiarów mebel wyda się lekki i współgrający z całością. 

Marzysz o wyjątkowej, niecodziennej szafie do sypialni ze szklanymi drzwiami?
Skontaktuj się z profesjonalnym szklarzem i zapytaj o daną usługę!
Chcę wycenę usługi

Jakie szkło wybrać jako materiał na szklane drzwi do sypialnianej szafy?

Zamawiając szklane drzwi na wymiar do naszej szafy do sypialni, musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakiego dokładnie rodzaju tafli zostaną one wykonane. W tym przypadku najlepszą opcją jest szkło bezpieczne, do którego zaliczamy m.in. szkło hartowane. Jego wygląd z pozoru nie różni się niczym od innych rodzajów. Znaczącą różnicą jest fakt, że ten typ szkła, w momencie zbicia, rozpada się na tysiące małych, jednak nieostro zakończonych kawałków. Rozwiązanie to nie jest więc zagrożeniem dla użytkowników takiej szafy. 

Fakt zastosowania szkła bezpiecznego nie oznacza jednak, że możemy używać opisywanego mebla mniej uważnie. Jego uszkodzenie wymaga bowiem zazwyczaj wymiany na nowy, co nierzadko wiąże się także z koniecznością montażu nowych szklanych drzwi.

Szkło ozdobne jako drzwi do szafy w sypialni

Mówiąc o szklanych drzwiach do szafy w sypialni, nie mamy na myśli klasycznego, najczęściej spotykanego, przezroczystego szkła. Rynek oferuje wiele, znacznie ciekawszych alternatyw. Jedną z nich jest wykorzystanie dekoracyjnych szyb z motywem do szafy. Ich wygląd niemalże całkowicie zależy od nas i naszej wizji. Możemy bowiem na szklanej tafli umieścić dowolny wzór czy motyw, który według nas sprawdzi się w pomieszczeniu sypialnianym. Dzięki takiej możliwości możemy całkowicie spersonalizować nasz mebel i sprawić, że będzie miał niezwykły, niepowtarzalny wygląd.

Rodzaje szkła do sypialnianej szafy ze szklanymi drzwiami

Obróbka szklarska w przypadku szklanych drzwi do sypialnianej szafy

Oprócz wspomnianych wyżej możliwości istnieje również wiele usług, zaliczanych do tzw. obróbki szklarskiej, które pozwalają na zmianę wyglądu i funkcji danego szkła. Wyróżniamy m.in.:

Każdy ze wspomnianych procesów pozwala uzyskać inny efekt na szkle. Zanim zdecydujemy się więc na wybór jednego z nich, warto zapoznać się z oczekiwanymi skutkami.  

Jak wygląda proces zamawiania szklanych drzwi do szafy w sypialni?

Kiedy zdecydujemy się na zamówienie do naszej sypialnianej szafy szklanych drzwi, jednym z pierwszych etapów jest skontaktowanie się z profesjonalnym zakładem szklarskim. Co więcej, musimy mieć pewność, że wybrana firma zajmuje się wykonywaniem tego rodzaju usług. Kolejnym krokiem jest ustalenie, jak szafa, a wraz z nią drzwi, mają wyglądać. W przypadku, gdy decydujemy się na ich zmianę w istniejącej już w naszej sypialni szafie wnękowej, zazwyczaj dochodzi do umówienia się ze szklarzem na wizytę, w celu zebrania dokładnych pomiarów i „oględzin”. Bez tego bowiem nie będziemy mieć pewności, że wszystko ze sobą będzie współgrało. 

Kiedy drzwi do naszej szafy są już wykonane, zakład szklarski powinien odpowiadać za ich transport do umówionego miejsca oraz montaż. Dzięki temu ich użytkownik nie będzie musiał już przejmować się tymi kwestiami, tylko będzie mógł cieszyć się nowym elementem wyposażenia. 

Należy również wiedzieć, że do prawidłowego montażu szklanych drzwi niezbędne mogą okazać się specjalne listwy montażowe. Aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie należy więc zaopatrzyć się w nie już wcześniej. Czasami bywa jednak też tak, że osoba dokonująca montażu będzie miała je w posiadaniu – warto więc dopytać o to odpowiednio wcześniej. 

Planujesz zainwestować w szklane drzwi do swojej sypialnianej szafy, ale nie wiesz, jakie szkło wybrać?
Poproś o pomoc szklarza!
Chcę wycenę usługi

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie szkło najlepiej sprawdzi się do nowoczesnego salonu
Jakie szkło sprawdzi się w salonie urządzonym w nowoczesnym stylu? Ciekawe propozycje na zastosowanie szkła

Zamknij