Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Szklane ścianki dźwiękoszczelne w biurze, czy warto je zamontować?

utworzone przez | Gru 1, 2023 | blog | 0 komentarzy

Szklane ścianki biurowe w ostatnim czasie stały się bardzo popularne i stanowią jeden ze sposobów na stylową aranżację pomieszczeń. Pracodawcy dbają nie tylko o estetyczny wygląd biur, ale i samo środowisko pracy. Dlatego projektanci wnętrz i biurowców coraz częściej starają się zapewnić komfort i efektywność wśród pracowników. W projektach biurowców uwzględnia się szklane ścianki akustyczne, które pozwalają nie tylko na wyznaczenie konkretnych stref pracy, ale i zachowanie tak zwanego open space w pomieszczeniu. W naszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto zamontować ściany szklane dźwiękoszczelne w biurze.

Dlaczego warto wybrać ścianki ze szkła do biura?

Sporo osób zastanawia się, czy warto montować szklane ścianki w swoich biurach. Tak naprawdę odpowiedź kryje się w samych cechach, jakie posiada szkło. Jest nie tylko uniwersalny, ale świetnie komponuje się z innymi materiałami i produktami, które znajdują się w pomieszczeniach. Przede wszystkim można łączyć z metalem, kamieniem, czy drewnem, a takie zestawienie zawsze wygląda estetycznie i nowocześnie. Co więcej, szkło powiększa optycznie całą przestrzeń. Dzięki temu nie jesteśmy zamknięci w ciasnych pomieszczeniach przez najbliższe 8 godzin. Dodatkowo szklane przegrody dźwiękoszczelne poprawiają komunikację wśród pracowników w biurze, ponieważ niwelują hałasy i odgłosy z zewnątrz.

Zalety montowania ścianek akustycznych w biurach

Zabudowy szklane w biurach tak naprawdę posiadają wiele zalet, które wpływają na ich popularność. Najważniejszą zaletą posiadania ścianek szklanych akustycznych w biurach nie tylko dla samych pracodawców, ale i pracowników jest dostęp do naturalnego światła. Nawet jeśli jest go niewiele, to szklane przestrzenie są zawsze jaśniejsze od tradycyjnych, zabudowanych pomieszczeń. To zdecydowanie sprzyja nie tylko naszemu samopoczuciu, ale i zdrowiu. W pracy spędzamy kilka godzin dziennie, dlatego warto zadbać o to, aby nasze oczy się nie męczyły.

Zabudowy szklane są bezpieczne, praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Co więcej, mogą być wykonywane w dowolnych kształtach i rozmiarach, ponieważ istnieje możliwość wykonania szkła na wymiar. Dodatkowo warto zadbać także o drzwi szklane do przegródek biurowych.

Zobacz także: Szklane ściany i przeszklenia w mieszkaniu – przegląd najciekawszych inspiracji

 

Potrzebujesz profesjonalistów od wykonywania produktów ze szkła do wnętrza domu?
Sprawdź fachowców od szkła na wymiar. Zadzwoń!
Chcę wycenę usługi

Izolacja akustyczna ścian szklanych w przestrzeni biurowej

Odpowiednie warunki akustyczne i zminimalizowanie hałasu to bardzo ważne elementy komfortu pracy i efektywności wśród pracowników. Dźwięk, jego ilość, jakość, a także rozprzestrzenianie się po biurze znacznie wpływa na koncentrację, komunikację, a także samopoczucie zatrudnionych. W ostatnich latach dość istotne jest zapewnienie odpowiednich warunków akustycznych w miejscach pracy. To oczywiście przyczyniło się do rosnącej popularności różnych rozwiązań, między innymi montowanie ścianek dźwiękoszczelnych lub paneli szklanych akustycznych. Takie zastosowanie pozytywnie wpłynęło także na inne aspekty w trakcie pracy.

Ograniczenie hałasu w biurach poprzez zamontowanie ścianek dźwiękoszczelnych do biura

Ściany szklane do przestrzeni biurowej to idealna bariera dla odgłosów odbijających się od twardych powierzchni, czyli ścian i sufitu. Przegrody szklane pochłaniają dźwięk, dzięki temu obniżają poziom hałasu w biurze. Ograniczenie jest szczególnie istotne w przestrzeniach biurowych na planie otwartym. W takich miejscach pracuje wiele osób jednocześnie, co uniemożliwiałoby komunikację, jak i skupienie podczas wykonywania obowiązków.

Redukcje pogłosu za pomocą ścianek szklanych akustycznych do biura

Rozchodzący się pogłos, czyli dźwięki odbite od powierzchni i rozprzestrzeniające się w przestrzeni mogłyby zakłócać przejrzystość komunikacji. Jeśli zdecydujemy się na ściany szklane stałe akustyczne, to będziemy mieć pewność, że zahamujemy rozchodzenie się dźwięków i zredukujemy pogłos. Dzięki temu komunikacja wśród pracowników będzie sprawniejsza i bez zakłóceń. To może być istotne podczas, np. szkoleń nowych pracowników lub przekazywania ważnych informacji odnośnie pracy.

Zapewnienie prywatności rozmów, dzięki dźwiękoszczelnym ściankom szklanym

Może się zdarzyć, że będziemy musieli przeprowadzić ważną i poufną rozmowę z szefem lub pracownikami. Ściany szklane akustyczne do biura tworzą osobiste przestrzenie o wysokim stopniu izolacji akustycznej. Co więcej, tłumią odgłosy mowy, co zapewnia poufność rozmów, a także dyskrecję w pokojach biurowych.

Czy szklane ścianki akustyczne to funkcjonalne rozwiązanie do biura?

Oczywiście, że tak! Ścianki działowe dźwiękoszczelne wykonane ze szkła są przede wszystkim praktyczne. Co więcej, w łatwy sposób można dopasować je do każdej przestrzeni. Dodatkowo optycznie powiększą nasze pomieszczenie. Oczywiście, jeśli zdecydujemy się na taką aranżację wnętrza biur czy mieszkań, to musimy zadbać o odpowiedni montaż szklanek akustycznych, ale i transport ścian dźwiękoszczelnych. Dlatego najlepiej zdecydować się na profesjonalną firmę zajmująca się usługami szklarskimi.

 

Marzysz o przeszklonej przestrzeni w swoim domu lub biurze?
Postaw na zabudowy szklane, które unowocześnią pomieszczenie. Zadzwoń
Chcę wycenę usługi

 

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wykorzystanie szkła malowanego we wnętrzu
Jak wykorzystać malowane szkło we wnętrzach? Kilka zastosowań najciekawszych motywów

Zamknij