Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

5 powodów, dlaczego szklane ściany w biurze są lepsze od tych klasycznych

utworzone przez | Sty 18, 2021 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Jeszcze kilkanaście lat temu szkło miało zdecydowanie mniej zastosowań, niż ma teraz. Ludzie wykorzystywali je głównie do wytwarzania talerzy, szklanek, filiżanek, do wykonywania okien czy luster. Obecnie coraz częściej spotykamy schody, całe podłogi, a nawet ściany wykonane z tego surowca, a jego zastosowanie znacznie urozmaica wygląd całego pomieszczenia. Dowiedz się, dlaczego szklane przegrody są jedną z lepszych opcji, jakie można wykorzystać w każdym biurze i sprawdź, jakie płyną z tego korzyści!

Szkło jako coraz bardziej uniwersalny surowiec

Wiele osób uważa, że jeśli coś jest wykonane ze szkła, to jest mało wytrzymałe. Surowiec ten jest bowiem uważany jako bardzo kruchy i nietrwały. Nic bardziej mylnego! Wystarczy rozejrzeć się wokół, aby zauważyć, jak wiele szklanych elementów nas otacza. Szkło wykorzystywane jest już nie tylko jako szyby okienne czy lustra, ale także jako podstopnice oraz materiał na szklane drzwi. 

Wszystkie te zastosowania szkła możliwe są dzięki nowoczesnym technikom profesjonalnej obróbki szklarskiej. Poszczególne procesy, jak np. hartowanie czy laminowanie szkła, umożliwiają zmianę ich właściwości na takie, które odpowiadają za znacznie większą odporność na wszelkie uszkodzenia.

 

Szukasz alternatywy dla tradycyjnych ścian w biurze?
Zadzwoń do nas i zapytaj o szklane ścianki działowe!
Chcę wycenę usługi

Szklane ściany wewnątrz budynków – czy rzeczywiście jest to dobre rozwiązanie?

Niektórzy z nas mogą mieć wątpliwości przed zastosowaniem szklanych ścian w swoim biurze. Niepewność ta może wiązać się m.in. z:

  • obawami przed brakiem prywatności;
  • obawami odnośnie łatwości brudzenia takich ścian i jednocześnie trudności ich wyczyszczenia;
  • myślą, że szklane ściany sprawią, że wnętrza wydadzą się zimne i mało przytulne, a praca w nich będzie mało wydajna.

Takie ryzyko rzeczywiście istnieje, bowiem to rozwiązanie – jak każde – oprócz wielu zalet, ma również kilka wad. Prawda jest jednak taka, że plusy znacznie górują nad minusami. 

Jakie są podstawowe zalety szklanych ścian w biurze?

Zalet szklanych ścian, tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, jest wiele. Dotyczą one nie tylko wyglądu, ale przede wszystkim ich funkcjonalności.

Optyczne powiększenie pomieszczeń poprzez zastosowanie szklanych ścian

Jedną z głównych i najważniejszych zalet zastosowania szklanych ścian w biurze jest możliwość optycznego powiększenia pomieszczeń. Szkło – wykorzystane zamiast tradycyjnych ścian – sprawi, że nawet nieduża przestrzeń wyda się zdecydowanie większa.

 

Jakie szkło stosować jako szyba do kominka w salonie? Kompleksowy poradnik, który ułatwi Ci wybór. Zapoznaj się z kompendium wiedzy na temat szyb kominkowych.

Optyczne rozjaśnienie poszczególnych pomieszczeń dzięki szklanym ścianom

Szklane ściany w biurze nie tylko sprawią, że wnętrze wyda się większe. Dzięki nim będzie ono również zdecydowanie jaśniejsze. Lampy sufitowe, znajdujące się np. na korytarzu, oświetlą bowiem również część poszczególnych pomieszczeń, przy których są umiejscowione.

 

Jak szklane ściany rozjaśniają pomieszczenie?

Ułatwione komunikowanie się między pracownikami dzięki szklanym przegrodom

Zastosowanie szklanych przegród w biurze może znacznie ułatwić i przyspieszyć proces komunikowania się między pracownikami. Chodzi tutaj głównie o komunikację niewerbalną, czyli przy wykorzystaniu np. mowy ciała. Kiedy zajdzie potrzeba, aby „zawołać” kogoś do siebie, wystarczy pokazać to danej osobie w jasny i klarowny sposób, np. za pomocą machnięcia ręką. 

Ciekawy wygląd szklanych ścian w pomieszczeniach biurowych

Szkło jest surowcem designerskim i eleganckim jednocześnie. Szklane ściany fajnie sprawdzą się więc w nowoczesnych biurowcach, w których dominuje industrialny wystrój. Nie jest to jednak jedyny styl dekoratorski, w którym sprawdzi się szkło, zamiast klasycznych ścian. W tej kwestii jest jak największa dowolność – wszystko zależy od indywidualnego podejścia, wizji i wyczucia smaku. Co więcej, istnieje możliwość zastosowania kilku rodzajów przegród. Mogą to być:

  • szklane ścianki działowe bez drzwi;
  • szklane ścianki działowe z drzwiami;
  • ścianki wykonane ze zdobionego lub giętego szkła.

Łatwość montażu przysłon na szklanych ścianach w biurze

Ogromną zaletą szklanych ścian jest to, że ich transparentność nie musi nam towarzyszyć na stałe. Bardzo łatwo zamontować bowiem na nich specjalne rolety, które – jeśli zachodzi taka potrzeba – można częściowo lub całkowicie opuścić. 

 

Szukasz firmy, która wykona szklane przegrody do Twojej firmy?
Skontaktuj się z nami!
Chcę wycenę usługi

Na co zwrócić uwagę podczas zamawiania szklanych ścian?

Jeśli zdecydowałeś się na zastosowanie w swoim biurze szklanych ścian, nadszedł czas na ich zamówienie. Kluczowe jest to, aby szkło na wymiar było docięte idealnie do rozmiarów ściany. Jest to bowiem podstawa do tego, aby przegrody były trwałe i funkcjonalne. Najlepszą opcją jest zgłoszenie się z prośbą o pomoc do profesjonalnego zakładu szklarskiego, który zagwarantuje wsparcie od początku do końca procesu. Jego pracownicy zajmą się nie tylko transportem, ale również montażem szklanych elementów, dzięki czemu zdobędziemy pewność, że ściany są mocne i bezpieczne. 

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
5 pomysłów na ciekawe zastosowanie lustra na wymiar w sypialni

Zamknij