Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Odmień swoje mieszkanie szkłem — 5 zastosowań kolorowego szkła

utworzone przez | Paź 13, 2019 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Szkło większości z nas nie kojarzy się z zastosowaniem wewnątrz domu. Coraz częściej jednak można je spotkać w różnych odsłonach w mieszkaniach. Żeby bardziej pasowało do naszych wnętrz, warto postawić na jego kolorową wersję. 

Rodzaje szkła kolorowego

Istnieje wiele rodzajów szkła ozdobnego, każdy z nich ma swoje unikalne cechy i jest wykorzystywany w innych celach. Oto krótki opis każdego z nich:

Lacobel

Jest to typ szkła wykonywany techniką kolorowania na zasadzie polakierowania jednej jego strony. Dzięki temu może występować w każdej barwie. Lacobel najczęściej jest wykorzystywany w kuchniach i łazienkach.

Druk na szkle

Ta metoda pozwala na wysokiej jakości nadruk na szkle dowolnej grafiki, a nawet zdjęcia. Dzięki nowoczesnej technice cyfrowego druku na szkle fotografie mogą wyglądać nawet tak dobrze, jak te wydrukowane na papierze.

Szkło malowane

Coraz więcej szklarzy oferuje usługę malowania na szkle. Są dwie główne techniki: natryskowe i ręczne, a także metody sitodruku oraz roller coaterów. Każda z nich pozwala uzyskać inny efekt. W zależności od tego, którą wybierzemy, mogą też się różnić trwałością.

Fusing

Metoda fusingu, czyli inaczej stapiania szkła, pozwala na dowolną jego obróbkę. Można je giąć, dekorować i łączyć ze sobą, w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju ani koloru jest szkło.

Szukasz szklarza oferującego usługę fusingu?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego, czego potrzebujesz.
Chcę wycenę usługi

Wpuść światło do swojego mieszkania za pomocą drzwi szklanych

Słysząc “drzwi szklane”, często myślimy o braku intymności i bezpieczeństwa. Wydaje nam się, że jeśli tylko nimi trzaśniemy, rozsypią się nam w rękach. Nie jest to jednak prawdą. Do tego typu realizacji stosuje się szkło hartowane, które jest bardzo wytrzymałe. Dodatkowo, aby zapewnić prywatność wewnątrz pomieszczeń, warto postawić na szkło kolorowe. Nie będzie ono przejrzyste, ale przepuści światło, dzięki czemu rozjaśnimy na przykład ciemny korytarz bez okien. Stawiając na kolor, warto rozważyć kilka opcji szkła ozdobnego, można bowiem takim rozwiązaniem stworzyć bardzo nietypowe i interesujące wnętrze.

Panel z kolorowego szkła, czyli ozdobne oddzielenie stref

Żeby podzielić jedno pomieszczenie na kilka mniejszych, wcale nie musimy budować ścian, możemy to zrobić za pomocą panelu szklanego. Stawiając na wersję ozdobną, stworzymy niecodzienną przestrzeń. Wystarczy wybrać ulubiony kolor albo grafikę, żeby łatwo uzyskać piękną dekorację. To, co znajdzie się na szkle, zależy tylko od nas, można więc je dopasować do każdego wnętrza. Dzięki łatwości montażu nie ma konieczności prac budowlanych.

Podobają ci się nasze propozycje na kolorowe szkło w mieszkaniu?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego, czego potrzebujesz.
Chcę wycenę usługi

Kolorowe szkło — pomysł na przestrzeń między szafkami w kuchni

Zwykle w kuchniach przestrzeń między blatem a szafkami wiszącymi jest zabezpieczona płytkami. Sprawdza się to we wnętrzach rustykalnych albo eklektycznych. Co jednak zrobić, kiedy chcemy mieć jednolitą taflę koloru? Wtedy najlepiej jest postawić na szkło kolorowe. Najczęściej wybieranym do tego zadania rodzajem jest lacobel, który może przybrać każdy kolor i jest odporny na zabrudzenia. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby w tym miejscu umieścić naszą ulubioną grafikę dzięki metodzie druku na szkle, albo stworzyć małe dzieło sztuki przy pomocy techniki malowania na szkle. Stawiając na takie rozwiązania, nie musimy się ograniczać do płytek, możemy sami zaprojektować nasz wzór. Dodatkowo na takiej powierzchni można pisać zmywalnymi pisakami, uzyskujemy więc przestrzeń do notatek i rysunków.

Ozdoba z kolorowego szkła zamiast obrazu w twoim domu

Szkło występuje też jako ozdoba sama w sobie, wystarczy je powiesić na ścianie zamiast obrazu. Odpowiednio podświetlone pozwoli nam uzyskać przepiękny efekt, a techniki, które możemy wykorzystać, dopasują taką dekorację do naszych potrzeb. Od nas zależy, którą wersję wybierzemy: jednokolorową, czy na przykład ombre, uzyskane dzięki technice malowania metodą natryskową. Istnieje też możliwość wydrukowania i podświetlenia naszego rodzinnego zdjęcia. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby nasz szklany obraz stał się małym dziełem sztuki dzięki metodzie fusingu albo malowania ręcznego. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Postaw na efektowność: kolorowe meble szklane

Meble szklane mogą występować w różnych odsłonach. Szkło wykorzystuje się na przykład w gablotach, półkach, ale też we frontach szafek. Czemu więc nie postawić na jego kolorową wersję? Pozwoli to na personalizację wnętrza i uzyskanie wzorów, których nie moglibyśmy osiągnąć tradycyjną metodą. Jeśli zdecydujemy się na całkowite przysłonięcie kolorem, szafka będzie spełniała taką samą funkcję jak zwykły front na wysoki połysk. Możemy jednak zdecydować się też na delikatne wzory, które sprawią, że przeszklenie ciągle będzie transparentne, ale z dodatkową funkcją dekoracyjną.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Poznaj 5 ciekawych pomysłów na zastosowanie różnego rodzaju szkła w swojej kuchni
Szkło na ścianie w kuchni — 5 pomysłów na jego zastosowanie

Zamknij