Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Szklana tablica – kiedy i gdzie ją zastosować, aby spełniała wszystkie swoje funkcje?

utworzone przez | Kwi 15, 2021 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Podczas dekorowania i urządzania wnętrz coraz częściej decydujemy się na odważne rozwiązania. Jednym z najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych w ostatnich czasie jest szkło. Widoczne jest ono na ścianach, podłogach, a nawet sufitach. W naszym artykule przedstawiamy fenomen szklanych tablic. Zapoznaj się z tekstem i dowiedz się, dlaczego powinieneś w nią zainwestować!

Szklana tablica – dlaczego staje się coraz popularniejsza i chętniej wybierana?

Szklana tablica ma wiele zalet. Jest to coraz popularniejsza w ostatnich czasach alternatywa klasycznych tablic kredowych lub tablic suchościeralnych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim designerskiemu wyglądowi, który pasuje niemalże do każdego rodzaju wystroju i stylu dekoratorskiego. Może stanowić funkcjonalną przestrzeń użytkową, ale również swego rodzaju nowoczesną ozdobę pomieszczenia, w którym się znajduje.

Nie masz pewności, czy w Twoim pomieszczeniu sprawdzi się szklana tablica?
Skontaktuj się z profesjonalnym szklarzem i poproś o konsultację!
Chcę wycenę usługi

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się szklana tablica?

Zastosowanie szklanej tablicy jest dość szerokie. Sprawdza się m.in. w:

  • szkołach, zastępując znaną od lat tablicę kredową. Jest od niej bezpieczniejsza, ponieważ podczas ścierania nie generuje pyłu, który bywa szkodliwy dla zdrowia;
  • biurach – sprawdza się szczególnie w salach konferencyjnych, w których okazuje się przydatna podczas różnego rodzaju spotkań. Stanowi eleganckie i subtelne miejsce do zapisywania najważniejszych kwestii;
  • urzędach – a dokładniej w poszczególnych pokojach, w tym również socjalnych, w celu zapisywania najistotniejszych informacji, dotyczących np. spraw organizacyjnych;
  • domowych kuchniach, w których służyć będzie jako miejsce do zapisywania listy zakupów czy obowiązków wszystkich domowników;
  • pokojach dziecięcych, jako miejsce dobre do rysowania i nauki.

Czy warto inwestować w szklaną tablicę we wnętrzach ze szklanymi ścianami?

Połączenie kilku szklanych elementów w jednym wnętrzu jest obecnie bardzo modne. Wybór szklanej tablicy do pomieszczenia ze szklanymi przegrodami może jednak okazać się niezbyt trafnym pomysłem. W tym przypadku lepiej jednak zdecydować się na jedno z dwóch wspomnianych rozwiązań, ponieważ umiar zawsze jest dobrą opcją – nawet podczas urządzania wnętrz.

Z jakiego materiału wykonana jest szklana tablica?

Szklana tablica – jak sama nazwa wskazuje – wykonana jest ze szkła. Istotny jest jednak jego konkretny rodzaj. Powinna to być jedna z odmian szkła bezpiecznego, czyli tzw. szkło hartowane, którego właściwości pozwalają na bezpieczne użytkowanie tablicy.

Szkło uzyskane w wyniku hartowania, czyli jednego z procesów obróbki szklarskiej, po rozbiciu rozpada się na tysiące małych, nieostrych kawałków. Dzięki temu użytkownicy szklanej tablicy są bezpieczni, ponieważ ryzyko skaleczenia się w takich sytuacjach jest niewielkie. 

Istnieje również inny rodzaj tego typu tablicy – szklana tablica magnetyczna. W tym przypadku w jej tylnej części zamontowana jest cienka, ocynkowana blaszka, umożliwiająca przyczepianie do powierzchni szklanej tafli kartek, zdjęć czy ozdób – przy użyciu magnesów.

Rozbita szklana tablica ze szkła hartowanego

Montaż szklanej tablicy na ścianie

Montaż szklanej tablicy naściennej nie jest skomplikowany. Używa się do niego zazwyczaj schowanych pod tablicą uchwytów. Alternatywą jest zastosowanie ozdobnych rotul. Ten wariant sprawdzi się we wszystkich wnętrzach, ponieważ mimo iż określony jest jako ozdobny, jest nadal bardzo subtelny i delikatny

Wady i zalety szklanej tablicy

Szklana tablica jest udogodnieniem, posiadającym wielu zwolenników. Ma wiele zalet, a jedną z najważniejszych jest fakt, że jest wielofunkcyjna. Sprawdzi się w wielu miejscach, zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych domach lub mieszkaniach. Ułatwia ona bowiem codzienne funkcjonowanie, a najprostsze czynności, jak np. tworzenie listy zakupów, mogę być jeszcze prostsze.

Wady szklanej tablicy są kwestią subiektywną. Nie dla każdego mogą być rzeczywistym problemem. Za jedną z najczęściej wymienianych wad jest to, że widoczne są na niej ślady użytkowania w postaci odbitych palców. Ten problem jest jednak łatwy do rozwiązania, ponieważ wystarczy wyczyścić powierzchnię szklanej tablicy odpowiednim środkiem.

Dostępne rozmiary szklanej tablicy – na jaki najlepiej się zdecydować?

Szklana tablica dostępna jest w wielu rozmiarach. Możliwe jest dopasowanie szkła na wymiar do potrzeb i możliwości pomieszczenia, w którym tafla ma się znaleźć. 

Przy wyborze odpowiednich wymiarów należy przede wszystkim przemyśleć, jaka wielkość szklanej tablicy nas zadowoli. Niekiedy wymagana będzie duża powierzchnia użytkowa, mieszcząca ogromną ilość zapisków, fotografii czy kartek. W innym przypadku wystarczy znacznie mniejsza tafla, służąca jedynie do zapisywania najważniejszych kwestii.

Kolory, w jakich występuje szklana tablica 

Zamawiając szklaną tablicę do pomieszczenia, w którym docelowo ma się znaleźć, każdy powinien przemyśleć, jaki kolor najlepiej się sprawdzi. Dostępne są bowiem zarówno bezbarwne, przezroczyste tafle, jak i te przyjmujące określone kolory. Możliwy jest np. wybór tablicy przypominającej z wyglądu szkło piaskowane

Kto powinien odpowiadać za wykonanie szklanej tablicy?

Decydując się na zakup szklanych elementów do swojego domu, każdy powinien mieć świadomość tego, że muszą to być produkty najlepszej jakości i wykonane z największą dokładnością. Aby zyskać bezpieczną szklaną tablicę, należy zamówić ją u profesjonalnego szklarza. Wykonany przez niego produkt będzie pewny i trwały, dzięki czemu możliwe będzie użytkowanie go bez żadnych obaw.

Szukasz firmy, która zajmie się wykonaniem szklanej tablicy na wymiar specjalnie dla Ciebie?
Nie czekaj – zadzwoń do profesjonalnego szklarza!
Chcę wycenę usługi

 

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Różnica między szklanymi drzwiami do wanny a prysznicowymi
Czym różnią się szklane drzwi do wanny od tych prysznicowych? Tłumaczymy

Zamknij