Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

5 zastosowań szkła optiwhite, o których nie miałeś pojęcia

utworzone przez | Lip 11, 2022 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Wykorzystanie szkła w wystroju wnętrz z każdym rokiem jest coraz bardziej popularne. Istnieje jego wiele odmian. W zależności od zastosowania możemy wybrać m.in. szkło piaskowane czy szkło hartowane. Dzisiaj jednak pod lupę weźmy szkło optiwhite. Jest ono jednym z najczęściej wybieranych przy aranżacji mieszkań i domów. Czym się ono charakteryzuje i jakie jest jego zastosowanie? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej. Zapraszamy do lektury. 

Wyjątkowe właściwości szkła optiwhite

Szkło optiwhite cechuje przede wszystkim niska zawartość żelaza w masie szklanej. W odróżnieniu od szkła float jest ono pozbawione zielonego odcienia. Wysoka przepuszczalność światła i energii słonecznej powoduje, że szkło optiwhite jest jednym z najbardziej przezroczystych spośród wszystkich szkieł. Jego transparentność sprawia, że znajdzie ono zastosowanie tam, gdzie koniecznym jest oddanie naturalnego charakteru rzeczy. Szkło optiwhite można poddać hartowaniu oraz laminowaniu. Dzięki tym konfiguracjom należy ono do szkieł bezpiecznych. Oznacza to, że po jego pęknięciu rozdrobni się na wiele nieostrych kawałków. Tym samym minimalizuje ryzyko okaleczenia. Pomimo to, nie należy się jednak zbytnio martwić o możliwe zniszczenie szkła optiwhite. Jest ono odporne na uszkodzenia.

Gdzie znajduje zastosowanie szkło typu optiwhite? 

Różnorodne właściwości bezbarwnego szkła typu optiwhite powodują, że znajduje ono szerokie zastosowanie w architekturze i wystroju wnętrz. Walory estetyczne i trwałość to powody, dla których ten rodzaj oszklenia jest wybierany także w innych dziedzinach. 

Przezroczyste szkło w kabinach prysznicowych

Modnym rozwiązaniem dla naszej łazienki są drzwi i kabiny prysznicowe wykonane z przezroczystego szkła. Alternatywą dla tradycyjnej wanny jest również wanna szklana. W tym celu najczęściej wykorzystuje się szkło kabinowe typu float lub szkło optiwhite. Ich użycie to skuteczny sposób na powiększenie optyczne łazienki. Sprawdzą się zatem, szczególnie tam, gdzie łazienka jest niewielka i ciasna. Aby zachować efekt, przezroczyste szkło powinno być regularnie myte. Na szczęście nie jest to ciężka praca, szczególnie jeśli poznamy skuteczne metody czyszczenia szkła. 

Rozważasz szklane wykończenie Twojej łazienki, ale nie jesteś pewny, czy szkło optiwhite jest tym właściwym?
Zapytaj o radę profesjonalnego szklarza!
Chcę wycenę usługi

Bezbarwne szkło dla stołów i blatów

Dzięki usługom takim jak wykonanie szkła na wymiar możemy zabezpieczyć nasze blaty i stoły kuchenne. Ich ochrona jest bardzo ważna, ponieważ są one często wykonane z cennych materiałów. Ich wymiana może być kłopotliwa, a często nawet niemożliwa, ponieważ takie meble służą nam przez długie lata. Jednocześnie prace kuchenne powodują, że są one narażone na zniszczenie lub porysowanie. Dla szklanych blatów lub stołów kuchennych sprawdzi się idealnie szkło optiwhite. Połysk podkreśli wygląd mebli, a przezroczysta powierzchnia w pełni odda kolor tworzywa znajdującego się pod nim. Szkło optiwhite jest idealnym rozwiązaniem do kuchni, salonu lub stołu na tarasie, ponieważ łatwo się go czyści. To także znakomita alternatywa dla obrusu. 

Szkło optiwhite dla szklanych balustrad

Marząc o szklanej balustradzie, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju szkła. To od tego zależy przede wszystkim efekt, a w konsekwencji zadowolenie wyglądem naszego domu. Możliwości jest wiele. Możemy wybrać m.in. szkło matowe, przezroczyste float z zielonkawym odcieniem lub idealnie bezbarwne szkło optiwhite. To ostatnie sprawia, że przestrzeń wydaje się lekka i naturalna z powodu realistycznego oddawania gamy kolorów. Dlaczego warto wybrać szkło do wykończenia balustrad zamiast drewna lub metalu? Bezbarwny materiał sprawia, że przestrzeń wydaje się większa i jasna. Całości wystroju wnętrza, szkło optiwhite nadaje nowoczesnego charakteru. 

W jakich miejscach można użyć szkła optiwhite?

Przezroczyste szkło optiwhite do zbudowania akwarium 

Szklana tafla wykorzystywana do akwarium powinna spełniać kilka kryteriów. Pierwszym z nich jest wytrzymałość. Warto zdecydować się na grubsze szkło. Częste zmiany wody i czyszczenie akwarium zwiększają ryzyko jego upadku. Kolejną ważną cechą jest przejrzystość. W tym przypadku, szkło optiwhite sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż szkło float. W tym drugim występuje zielonkawa poświata, która łatwo może wprowadzić w błąd co do koloru wody. Transparentność bezbarwnego szkła optiwhite powoduje, że kolory ryb i roślin są naturalne, dzięki czemu nasze akwarium wygląda zachwycająco. 

Bezbarwne szkło optiwhite dla gablot jubilerskich i muzeów 

Szklane witryny i gabloty ekspozycyjne lub muzealne muszą być stworzone z wysokiej jakości tworzywa. Powinnny one oddawać prawdziwe barwy, aby doskonale eksponować wygląd przedmiotów znajdujących się za nimi. Szkło musi być niezwykle trwałe, aby chronić rzeczy przed uszkodzeniem lub ich ewentualną kradzieżą. W tym celu można zastosować również specjalne szyby zbrojone i antywłamaniowe. 

Chcesz poznać szerzej zastosowanie szyb zbrojonych i antywłamaniowych? Przeczytaj artykuł, Szyby zbrojone i antywłamaniowe na wymiar – 5 zastosowań najbardziej bezpiecznych szkieł.

Uniwersalne szkło optiwhite – czy ma jakieś wady? 

Zastosowanie szkła optiwhite jest niebywale szerokie. Zacząć możemy od wykończenia łazienki, klatki schodowej, kuchni, aż po budowę akwarium i gablot jubilerskich. Ponadto, szkło optiwhite sprawdzi się również jako profesjonalna zabudowa biura lub balkonu. Szereg zalet szkła optiwhite można zestawić z jedną wadą. Jest nią wyższa cena w porównaniu do pozostałych rodzajów szkieł. Jednak spowodowane jest to jego najwyższą jakością. Wybierając ten rodzaj szkła, gwarancją jest zadowolenie z używania jednego z najlepszych oferowanych obecnie na rynku produktów. 

Wciąż masz wątpliwość, czy szkło optiwhite jest odpowiednim wyborem do wykończenia wnętrza Twojego domu?
Skonsultuj się z profesjonalnym szklarzem!
Chcę wycenę usługi

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kilka inspiracji na modne drzwi ze szkła w 2022 roku
Kilka inspiracji na szklane drzwi modne w 2022 roku

Zamknij