Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Idealne lustro do twojego mieszkania – 6 pomysłów na lustrzane dekoracje

utworzone przez | Lis 4, 2019 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 1, ocena: 1,00 na 5)
Loading...

Nie od dziś wiadomo, że lustro w mieszkaniu jest niezbędnym elementem. Nie służy ono jednak jedynie do przeglądania się w nim. Projektanci wnętrz od lat używają go do optycznego powiększenia przestrzeni. Stosując je w taki sposób, możemy nie tylko sprawić, że nasze pomieszczenie będzie wydawało się większe, ale także zyskamy nietypową dekorację.

Obraz z odbicia w lustrze

Mało osób myśli o ozdobnym aspekcie lustra w mieszkaniu. Zwykle wieszamy je w miejscu, które będzie dla nas najwygodniejsze do przeglądania się. Nie jest to jednak jego jedyna funkcja.

Ustawiając lustro w konkretnym miejscu, możemy zabawić się optyką w domu. Popatrzmy, co będzie się w nim odbijało i jak współgra to z resztą ściany. Jeśli powiesimy je na gładkiej, białej ścianie, a odbijać się w nim będzie kolorowa tapeta, stworzymy nietypowy obraz i ozdobimy pustą przestrzeń. To samo możemy uzyskać, gdy lustro będzie naprzeciwko okna. Widok z zewnątrz stanie się ciągle zmieniającym się obrazem. Dodatkowo, odbijające się światło pomoże nam doświetlić i optycznie powiększyć pomieszczenie.

Lustrzana ściana

Jeśli w naszym mieszkaniu są wąskie i długie pomieszczenia, zwykle wydają się klaustrofobiczne i małe. Najczęściej zmagamy się z takim rozłożeniem w przedpokojach i korytarzach, ale zdarzają się także salony i sypialnie tego typu. Co można zrobić, aby optycznie powiększyć takie pomieszczenie?

Wystarczy nakleić lustro na jedną z dłuższych ścian. Już sam ten zabieg sprawi, że będzie nam się wydawało, jakby pomieszczenie kończyło się dopiero tam, gdzie pokazuje nam lustro. Sprawia to, że wąski korytarz staje się optycznie szerszy. 

Niektórzy mogą obawiać się mocowania tak dużych luster w mieszkaniu, głównie ze względu na bezpieczeństwo. Nie powinno być to problemem, ponieważ kleje, których używa się do montażu, są niezwykle mocne i trwałe. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że lustro się nie zbije, wystarczy wybrać bezpieczny rodzaj lustra. Ma ono specjalną warstwę folii, dzięki czemu potłuczone kawałki nie rozsypują się, a zostają na miejscu.

Chcesz zamontować lustro na swoją ścianę?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego, czego potrzebujesz.
Chcę wycenę usługi

Mozaiki i ozdobne wzory lustrzane

Znając już dekoracyjne właściwości lustra, możemy spojrzeć na nie w zupełnie inny sposób. Nie musi ono służyć nam jedynie do praktycznych celów, może stać się jedynie ozdobą, która nigdy nie będzie nam służyła do przeglądania się w jej odbiciu. Jak można to zrobić?

Wystarczy wybrać obiekt, który chcemy, żeby się odbijał, a naprzeciwko niego powiesić lustrzane mozaikowe dzieło. Możemy wybrać różne kształty, wzory i ozdobniki. Świetnie wyglądać będzie zarówno cała ściana wyklejona w lustrzane heksagony bądź kółka, jak i nietypowe kształty wycięte na tafli. Samo lustro także może być ozdobą, dzięki technice piaskowania, która pozwala tworzyć na powierzchni matowe wzory. O tym, jakie wybierzemy, decydujemy sami.

Podoba ci się pomysł dekoracyjnych luster?
Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy, a my błyskawicznie przygotujemy dla Ciebie wycenę tego, czego potrzebujesz.
Chcę wycenę usługi

Lustro sufitowe

Przestrzeni lustrzanym odbiciem nie musimy ozdabiać jedynie na ścianach. Jeśli nie boimy się eksperymentować z optyką, możemy postawić na naklejenie lustra sufitowego w swoim mieszkaniu.

Zyskamy dzięki temu niecodzienny efekt i zachwycimy naszych gości pomysłowością. Takie rozwiązanie ma też swoje zastosowanie praktyczne. Lustro odbija w swojej tafli całą przestrzeń, dzięki temu możemy łatwo optycznie podnieść niższe pomieszczenia. Dodatkowo ozdabiając nasz sufit wybranymi wzorami naklejonymi lub piaskowanymi na jego powierzchni, stworzymy bardzo ciekawy motyw, którego nie moglibyśmy uzyskać nawet najpiękniejszą tapetą.

Ozdobne elementy lustrzane na frontach szaf

Meble najczęściej są ozdobą naszego domu. Zwykle jednak ograniczamy się do tworzenia ich jedynie z jednego materiału. Tak wcale nie musi być. Możemy stworzyć niecodzienny efekt mieszając i naklejając na siebie różnego rodzaju elementy jak na przykład lustro.

Dzięki możliwości wycinania najróżniejszych kształtów w tafli lustra, mamy możliwość zastąpienia nim ornamentów z farby lub metalu. Wystarczy tego typu wzory odpowiednio nakleić na front szafy czy komody i zyskamy piękne ozdoby, które zawsze będą się zmieniać. Jeśli nie chcemy robić tego sami lub nie wiemy, jakiego kleju użyć, nie musimy się martwić. Sprawdzony szklarz oferuje nie tylko stworzenie takiej ozdoby, ale także jej transport i montaż.

Lustrzana tablica do pisania

W naszych domach często potrzebujemy miejsca, w którym będziemy przechowywać informacje i wiadomości do innych członków rodziny. Zwykle służy nam do tego tablica korkowa albo lodówka z magnesami. Co jednak jakbyśmy pisali na lustrze?

Wykorzystując w tym celu lustro, którego używamy na co dzień, szybko pomysł ten stanie się niepraktyczny i z czasem prawdopodobnie go porzucimy. Wybierając jednak osobne miejsce przeznaczone jedynie do pisania notatek, możemy uzyskać ciekawy i ładny dodatek do naszego mieszkania. Dzięki technice fazowania nie musimy umieszczać go w niepotrzebnych ramach. Cała tafla może być naklejona na ścianę, a jej brzegi będą delikatnie ścięte, a więc gładkie i bezpieczne.

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Poznaj kilka ciekawych aranżacji szkła dekoracyjnego.
Odmień swoje mieszkanie szkłem — 5 zastosowań kolorowego szkła

Zamknij