Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Jakie szkło stosować w drzwiach szklanych?

utworzone przez | Lip 31, 2017 | blog, Drzwi szklane | 1 komentarz

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 6, ocena: 4,33 na 5)
Loading...

Drzwi szklane to świetny sposób na wystrój niebanalnego wnętrza. Wewnętrzne drzwi szklane świetnie sprawdzą się w małych pomieszczeniach, nadają wnętrzu lekkości, elegancko dzieląc pomieszczenia nie izolując ich od siebie. Popularną alternatywą dla klasycznych drzwi szklanych są drzwi szklane przesuwne złożone z typowego szkła oraz specjalnej prowadnicy, po której są przesuwane. Drzwi szklane można zamontować zarówno na nowo powstającej ścianie, jak i na tej istniejącej – murowanej lub z karton gipsów.

Szklane drzwi wewnętrzne

Szklane drzwi mają wiele zalet. Przede wszystkim można je zamontować do wszelkiego rodzaju ram, pasują do wystroju każdego wnętrza, są nie tylko nowoczesne i dekoracyjne, ale również bardzo praktyczne. Świetnie sprawdzą się w łazience, sypialni czy salonie. Oczywiście w zależności od wielkości otworu, w którym chcemy je zamontować, można wybrać drzwi jedno lub dwu-skrzydłowe. Drzwi wewnętrzne najczęściej wykonane są ze szkła hartowanego, dzięki czemu niełatwo je rozbić. W przypadku drzwi szklanych możemy zdecydować się na szkło przezroczyste, matowe, barwione lub piaskowane z dowolnie wybranym wzorem. Drzwi szklane coraz częściej stosuje się w łazience. Jednak ze względu na intymny charakter tego pomieszczenia, w łazience najlepiej sprawdzają się drzwi matowe przez które nic nie widać. Szklane drzwi łazienkowe najczęściej wykonuje się ze szkła ornamentowego lub mlecznego.

Szklane drzwi tradycyjne lub te przesuwne to dobre rozwiązanie w aranżacji nowoczesnego wnętrza salonu. Szklane drzwi mogą oddzielić kuchnię od salonu lub sypialni. W takich pomieszczeniach doskonale sprawdzi się rozwiązanie w stylu crash glass (szkło tłuczone lub lodowe). Jest to rodzaj szkła wielowarstwowego, składającego się z trzech warstw  tafli. Po zewnętrznej stronie znajdują się dwie gładkie  tafle Float lub Optiwhite, z kolei wewnętrzne szkło poddane jest hartowaniu, a nastepnie spękaniu. Bezpieczeństwo przed ewentualnym pęknięciem zapewniają specjalne folie włożone pomiędzy tafle.

Drzwi szklane → Zobacz ofertę

Szklane drzwi zewnętrzne

Od drzwi zewnętrznych wymaga się przede wszystkim tego, aby zapewniały bezpieczeństwo i prywatność mieszkańcom. Dlatego powinny być trwałe, mocne i ciepłe Szyba w drzwiach zewnętrznych musi być gruba, odporna na uderzenia, trzaśnięcia,  różnice temperatur, a przede wszystkim na włamanie. Zalecanym jest, by każde drzwi zewnętrzne posiadały certyfikat określający antywłamaniową klasę, oporność ogniową oraz wskaźnik klasyfikacji akustycznej.

Do przeszkleń drzwi zewnętrznych najczęściej stosuje się:

  • szybę mleczną klejoną – folia mleczna wklejona pomiędzy dwie szyby bezbarwne nadaje charakterystyczny mleczny kolor. Taka szybka jest nieprzezroczysta oraz posiada małym współczynnik przepuszczalności światła.
  • lustro weneckie – bardzo popularny rodzaj szyby wykorzystywany w drzwiach zewnętrznych. Przy świetle dziennym szybka ta wygląda jak srebrne lustro, zaś od wewnątrz można na nią patrzeć, jak przez zwykłe lustro – z tą jednak różnicą, że wszystko widoczne jest w kolorze grafitowym. Dużym minusem tego rodzaj szyb jest to, że wieczorem przy zapalonym świetle w pomieszczeniu widoczne jest z zewnątrz wnętrze domu.
  • szkło antisol – jest to szkło barwione w masie. Najczęściej w przypadku drzwi zewnętrznych występuje  w kolorze brązowym lub grafitowym. Jest to szkło przeciwsłoneczne, które doskonale pochłania część energii słonecznej i dzięki temu doskonale chroni mieszkanie przed przegrzaniem.
  • szkło refleks – szyba refleks może być wykonana ze szkła barwionego w masie lub ze szkła bezbarwnego. Szkło refleks dodatkowo posiada powłokę antyrefleksyjną, która odbija światło słoneczne oraz ciepło. Szkło refleks w lecie zabezpiecza wnętrze domu przed przegrzaniem, a w zimie przed wychłodzeniem.
  • szyba piaskowana wzorem – taka szyba jest zupełnie nieprzeźroczysta w miejscach wypiaskowania, które mają biało-szary i matowy kolor. Wzór na szybie może być wypiaskowany w negatywnie lub pozytywnie.
  • szyba bezpieczna P1 – zbudowana jest z tafli o grubości 3 mm oraz wyklejona jedną warstwą foli antywłamaniowej. Posiada bardzo dobre parametry termoizolacyjne oraz przyzwoicie zabezpiecza przed włamaniem.
  • szyba antywłamaniowa P4 – szyba jest zbudowana z dwu tafli o grubości 4 mm, spełnia ona wymogi antywłamaniowe, dlatego najczęściej montowana jest w drzwiach z certyfikatem antywłamaniowym.
Szukasz usług szklarskich w Krakowie?
Chce wycenę

Drzwi do kabiny prysznicowej

Szkło prysznicowe nie tylko musi zapewniać intymność i komfort kąpiel, ale również  powinno być bezpieczne dla użytkowników. Najczęściej wybieranym rodzajem szkła do drzwi i ścian kabiny prysznicowej jest szkło typu float charakteryzujące się lekko zielonkawą barwą. Jest to szkło, które optycznie powiększa wnętrze łazienki, ale jednocześnie nie gwarantuje intymności podczas kąpieli. Kabiny ze szkłem optiwhite charakteryzują się transparentnością oraz stuprocentową przejrzystością, ponieważ są całkowicie bezbarwne. W kabinach prysznicowych często wykorzystuje się również szkło kolorowe, które barwione jest najczęściej na kolor szary, grafitowy, zielony lub niebieski. Popularnym rodzajem szkła do kabin prysznicowych jest szkło satynowe. Szkło satynowe zapewnia intymność podczas kąpieli, ponieważ zewnętrzna warstwa jest idealnie matowa. Z kolei szkło piaskowe i grawerowane to przede wszystkim ozdoba dla łazienki. Przy użyciu metody grawerowania lub piaskowania istnieje możliwość dekorowania szkła dowolnymi wzorami.

Kabiny prysznicowe → Zobacz ofertę

Szklane drzwi zyskują coraz to większa popularność. Są oryginalne i eleganckie, dlatego idealnie wpisują się w wystrój niemal każdego wnętrza. Największą ich zaletą jest to, że powiększają pomieszczenia oraz doskonale przepuszczają światło, dzięki czemu nasze mieszkanie staje się jasne i przejrzyste.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 6, ocena: 4,33 na 5)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szkło optiwhite a szkło piaskowane. Porównanie

Zamknij