Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Szkło optiwhite a szkło piaskowane. Porównanie

utworzone przez | Lip 31, 2017 | blog, Szkła | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 10, ocena: 3,70 na 5)
Loading...

Wyznacznikiem współczesnej architektury jest szerokie zastosowanie szkła. Szkło jest materiałem wykańczającym nie tylko wnętrze naszego domu, ale i cechą charakterystyczną nowoczesnych biurowców. Najnowsze trendy w architekturze pokazują, że każdy nowo powstający wieżowiec musi być oszklony. Przestarzałe budynki rodem z PRL zostają zastąpione tymi nowoczesnymi i w całości przeszklonymi. To właśnie szkło od wielu lat nieustannie uważane jest za ponadczasowe i bardzo designerskie. Nie tylko efektownie się prezentuje i zwraca uwagę swoją oryginalnością, ale również stanowi doskonałą ochronę przeciwsłoneczną.

Szkło optiwhite

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów szkła mających szerokie spektrum zastosowanie jest szkło Optiwhite, które występuje również pod nazwą: Diamant i Ultra Clear. W porównaniu ze szkłem typu Float, szkło Optiwhite jest całkowicie bezbarwne. Nie posiada charakterystycznego dla szkła Float zielonkawego odcienia, a to dlatego, że ma obniżoną zawartość żelaza w masie szklanej. Idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest neutralne i przezroczyste zabarwienie. Ten rodzaj szkła jest łatwy w utrzymaniu czystości, dlatego znajduje zastosowanie przy produkcji okien, drzwi, daszków, balustrad. Szkło Optiwhite podlega hartowaniu i laminowaniu, tworząc wiele konfiguracji: od 4 do 19 mm grubości. W porównaniu ze zwykłym szkłem float, szkło białe charakteryzuje się wyższą przepuszczalnością światła.

Szkło optiwhite → Zobacz ofertę

Piaskowanie szkła

Piaskowanie jest procesem polegającym na zmatowieniu powierzchni szkła piaskiem pracującym pod wysokim ciśnieniem. Wskutek piaskowania powierzchnia szkła staje się nieprzezroczysta i chropowata. Szkło można zmatowić w całości lub tylko w wybranych miejsca, dzięki naklejeniu na powierzchnię specjalnej ochronnej foli. Piaskowanie to metoda, która umożliwia nadawanie delikatnych wzorów i napisów na szkle (coś na wzór grawerowania). Zdobienie szkła metodą piaskową pozwala uzyskać ciekawy i niepowtarzalny efekt, który może stać się inspiracją do nowego wystroju wnętrza. Szkło piaskowane może być wykorzystywane zarówno w aranżacji  powierzchni małych, jak i dużych oraz przy wykonywaniu różnych gadżetów, zegarków czy przedmiotów codziennego użytku.

Piaskowanie → Zobacz ofertę

Ze względu na obszar objęty matowieniem, piaskowanie można podzielić na:

  •     piaskowanie cało-powierzchniowe,
  •     segmentowe,
  •     matowanie wzorów.
Szukasz usług szklarskich w Krakowie?
Chce wycenę

Szkło Optiwhite vs. szkło piaskowane vs. szkło Float

Tabela w sposób poglądowy przedstawia najważniejsze cechy oraz zastosowanie trzech najpopularniejszych typów szkieł:

Cecha:szkło Optiwhiteszkło piaskowaneszkło Float
kolor:bezbarwnemat, półmat, cieniowaneodcień zielonkawy
grubość:2-19 mm3-20 mm3-19 mm
zalety:wysoka przepuszczalność światła, całkowicie przezroczyste zabarwieniemożliwość zdobień i matowienia pozwala na ciekawe aranżacjepłaskie powierzchnie, może być utwardzany lub laminowany
wady:jest droższe w porównaniu ze szkłem Floatpodlega zmianie wyglądu pod wpływem dotykuzielonkawy odcień widoczny przy krawędziach
zastosowanie:ściany działowe, drzwi szklane przesuwne, meble szklane, panele szklanedrzwi całoszklane, schody szklane, szklane balustrady, napisy, wzory, szklane meblezabudowy szklane, drzwi szklane, szklane kabiny prysznicowe, szklane półki, szklane balustrady

Przemysł szklarski nie kończy się wyłącznie na opisanych trzech typach szkła. Powszechne zastosowanie mają również:

  • szkło timeless – antykorozyjne szkło uzyskiwane poprzez nałożenie warstwy zapewniającej natychmiastowe spływanie wody z powierzchni szkła. Odporne jest na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, dzięki czemu zachowuje atrakcyjny wygląd przez wiele lat. Dostępne w grubości 8 mm. Znajduje zastosowanie zwłaszcza w kabinach prysznicowych.
  • szkło trawione (decormat) – cechą charakterystyczną dla tego rodzaju szkła jest jednolita, matowa powierzchnia. Pozwala to na uzyskanie optymalnego doświetlenia z zewnątrz przy jednoczesnym zachowaniu prywatności. Dzięki obróbce można uzyskać ciekawe efekty zdobnicze. Znajduje zastosowanie przy zabudowach szklanych, szklanych ścianach, panelach, drzwiach, stołach, blatach itp.
  • szkło antisol – szkło barwione, niskorefleksyjne, odporne na promieniowanie słoneczne
  • szkło ornamentowe – szkło to stosuje się jako element dekoracyjny, najczęściej występuje w grubości 4 mm. Jest wykorzystywane przy produkcji drzwi do kabin prysznicowych, paneli kuchennych i innych elementy wyposażenia wnętrz,
  • szkło hartowane – szkło charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie temperatury. Grubość szkła oscyluje w granicach 3-19 mm. Wykorzystywane jest w drzwiach szklanych, półkach szklanych, szklanych blatach, szklanych panelach, szklanych podłogach itp.
  • szkło klejone – powstaje w wyniku połączenia jednej lub kilku tafli szkła. Szkło klejone pęka, ale zachowuje przy tym swój kształt. Szkło występuje w dwóch wariantach: szkło klejone żywicą oraz szkło klejone folią.
  • szkło lodowe (tłuczone) – ma postać tafli szklanej, która składa się z trzech zespolonych ze sobą warstw. Wszystkie warstwy połączone są ze sobą za pomocą żywicy. Szkło lodowe może występować w różnej kolorystyce. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w blatach stołów i innych dekoracyjnych elementach  wnętrz.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 10, ocena: 3,70 na 5)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
W jaki sposób powstaje kolorowe szkło?

Zamknij