Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Rodzaje szyb okiennych – na jakie szkło okienne najlepiej się zdecydować?

utworzone przez | Sty 26, 2021 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Okna wyposażone w odpowiednie szyby są w każdym domu i mieszkaniu bardzo ważne. Oddzielają nas od warunków pogodowych. Odpowiadają za regulację temperatury: latem stanowią barierę przed upalnym słońcem, zimą natomiast chronią przed mrozem. Jakość szyb powinna więc być jak najlepsza, a jednocześnie dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dowiedz się, jakie wyróżniamy rodzaje szyb okiennych i z naszą pomocą dokonaj jak najlepszego wyboru!

Okna i szyby okienne – ich znaczenie w domu

Dobrej jakości okna są niezbędnikiem w każdym domu. Nieszczelne potrafią znacznie wychłodzić wnętrze, nawet jeśli ich właściciele nie oszczędzają na ogrzewaniu – zwłaszcza zimą, gdy warunki atmosferyczne na zewnątrz są dość niesprzyjające. Wybierając okna z odpowiednimi szybami okiennymi do swojego domu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • rozmiar okna – osoby, które są na etapie budowy domu, znajdują się w komfortowej sytuacji, ponieważ mogą zadecydować o wielkości otworów na okna, z czym wiąże się także powierzchnia samych szyb okiennych. Wielkość okna powinna być uzależniona od pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. W salonie lub gabinecie warto bowiem zainwestować w większe szyby, które zagwarantują wpadanie do wnętrza znacznie większej ilości światła;
  • grubość szyb okiennych – im cieńsza szyba, tym lżejsza, dzięki czemu jest mniejszym obciążeniem dla konstrukcji. Tę kwestię należy jednak przedyskutować z profesjonalistą, który wskaże, która opcja będzie najlepszym wyborem;
  • rodzaj szyb okiennych – dokładne informacje o nich znajdują się w dalszej części artykułu.

 

Nie wiesz, jakie szyby okienne sprawdzą się najlepiej w Twoim domu?
Zadzwoń!
Chcę wycenę usługi

Dostępne rodzaje szyb okiennych

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szyb okiennych. Można je wybierać pod kątem miejsca, w którym mają zostać zastosowane, ale także funkcji, jakie mają spełniać.

Szyby okienne bezpieczne

Okna z tzw. bezpiecznymi szybami okiennymi wykonane są przy użyciu szkła hartowanego. Jego właściwości gwarantują użytkownikom bezpieczeństwo, ponieważ nawet gdy dochodzi do ich stłuczenia, rozbijają się na tysiące małych, jednak nieostrych kawałków. Nie stanowią więc one zagrożenia dla zdrowia ani życia ludzkiego, nie ma bowiem ryzyka skaleczenia się. 

Szyby okienne antywłamaniowe

Antywłamaniowe szyby okienne stosowane są zazwyczaj jako szkło witryn sklepowych. Charakteryzują się większą grubością, która gwarantuje bezpieczeństwo, uniemożliwiając łatwe i szybkie ich zbicie. 

Szyby okienne zbrojone, pancerne i kuloodporne

Szyby okienne zbrojone to rodzaj szyb antywłamaniowych, wśród których wyróżniamy także szkła pancerne i kuloodporne. Swoje zastosowanie znajdują głównie w bankach, sklepach jubilerskich i budynkach o dużej wartości. Szyby zbrojone odporne są także na ogień, więc stosowane są często jako materiał wykończeniowy w kuchni. Jego duża odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że może być także używany jako szkiełko w zegarze. 

Szyby okienne samoczyszczące

Opcja szyb okiennych samoczyszczących sprawdzi się głównie u osób, które nie lubią często myć swoich okien lub nie mają na to czasu. Ich struktura sprawia, że np. spływający po nich deszcz nie pozostawia smug ani zacieków.

 

Działanie samoczyszczących szyb okiennych

Szyby okienne absorpcyjne

Pomieszczenia, które narażone są na znaczne działanie promieni słonecznych, powinny być wyposażone w okna z absorpcyjnymi szybami okiennymi. Taki rodzaj szkła sprawi, że wnętrze nie będzie się przegrzewać, ponieważ ciepło słoneczne zostanie skutecznie odizolowane od pomieszczenia.

 

5 pomysłów na ciekawe zastosowanie lustra na wymiar w sypialni. Sprawdź, jak urozmaicić wygląd swojego pokoju. 

Szyby okienne w postaci witraży

Witraże jako szyby okienne są dobrą opcją dla osób, które lubią niecodzienne rozwiązania. Ich stosowanie we wszystkich oknach w domu lub mieszkaniu nie miałoby sensu, ponieważ widoczność – zwłaszcza przez witraże kolorowe – jest znacznie utrudniona. Zastosowanie ich jednak jako szkło ozdobne sprawi, że pomieszczenie wyda się znacznie ciekawsze i nietuzinkowe.

Gdzie szukać dobrej jakości szyb okiennych?

Wybierając odpowiednie szyby okienne, warto skorzystać z usług profesjonalnego zakładu szklarskiego. Jego pracownicy pomogą przy wyborze odpowiednich szyb, dzięki czemu zdobędziemy gwarancję, że nasze pomieszczenie będzie odpowiednio chronione. 

Dużym plusem takiego rozwiązania jest także opcja zamówienia szyby okiennej na wymiar. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku, gdy Twoje okno ma mieć dość nietypową wielkość.

 

Szukasz firmy, która gwarantuje dobrej jakości szkło na wymiar?
Skontaktuj się z nami!
Chcę wycenę usługi

Wymiana okna w domu i mieszkaniu – jak się do tego przygotować?

Odpowiednie przygotowanie się do wymiany okna i szyb okiennych jest kluczową kwestią. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że jest to proces trwający nawet do kilku godzin. Warto więc zaplanować wymianę na dzień z dobrymi warunkami atmosferycznymi. Najlepszą porą roku będzie więc wiosna, kiedy temperatury są dodatnie, a jednocześnie nie ma upału utrudniającego pracę. Jeśli jednak zachodzi konieczność wymiany okna jesienią lub zimą, warto zadbać o zdrowie swoje oraz wszystkich domowników. Często towarzyszą temu przeciągi, które mogą być przyczyną choroby. Należy więc ciepło się ubrać, a małe dzieci zostawić pod opieką rodziny lub znajomych – dzięki temu nie narazimy ich na zbędne przeziębienia.

 

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
5 powodów, dlaczego szklane ściany w biurze są lepsze od tych klasycznych

Zamknij