Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Zastosowanie szklanej podłogi 3D – gdzie się sprawdzi i na jaki wzór warto się zdecydować?

utworzone przez | Cze 28, 2021 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Szklana podłoga 3D często jest powodem do dyskusji – zwłaszcza pomiędzy jej zwolennikami i przeciwnikami. Ich skrajne opinie na temat estetyki i funkcjonalności tego rozwiązania budzą wiele kontrowersji. My jednak przychodzimy dziś po to, aby wskazać, gdzie najlepiej zastosować szklaną, trójwymiarową podłogę – tak, aby prezentowała się jak najlepiej i zachwycała wszystkich domowników!

Szklana podłoga 3D w domowych wnętrzach – hit czy kit?

Indywidualizm jest obecnie bardzo doceniany. W naszym życiu coraz częściej kierujemy się odgórnie określonymi lub wypracowanymi przez społeczeństwo schematami. Z tego powodu wybieranie mniej klasycznych, a czasami nawet dość niecodziennych i rzadko spotykanych rozwiązań, jest bardzo pożądane.

Jednym z takich wariantów jest zastosowanie szklanej podłogi 3D. Ma ona zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy szklaną podłogę z trójwymiarowym efektem uważają za hit, inni natomiast za kit. Prawda jest taka, że każdy ma inny gust i lubi inne rozwiązania. Nie warto jednak na samym początku całkowicie skreślać danego pomysłu. Odpowiedni wzór, zastosowany we właściwym wnętrzu, z pewnością zagwarantuje otrzymanie niebywałego efektu.

Zastanawiasz się, czy w Twoim domu możliwe jest zamontowanie szklanej podłogi 3D?
Skonsultuj się z profesjonalnym szklarzem! 
Chcę wycenę usługi

W których wnętrzach warto zdecydować się na szklaną podłogę 3D?

Nie ma jednej, odgórnej reguły co do tego, gdzie można zastosować szklaną podłogę 3D. Aby jednak ułatwić decyzję, przedstawimy kilka wnętrz, w których sprawdza się ona najlepiej.

Sypialnia ze szklaną podłogą 3D

Sypialnia to prywatna, można powiedzieć, że wręcz intymna część domu dla każdego z nas. Powinniśmy ją urządzać zgodnie ze swoimi preferencjami, czyli tak, abyśmy czuli się w niej jak najbardziej komfortowo. Jeśli jesteśmy indywidualistami i zależy nam na podkreśleniu faktu, że sypialnia jest naszą prywatną przestrzenią, bez cienia wątpliwości możemy zdecydować się na zastosowanie szklanej podłogi 3D. 

Szczególnie ciekawą opcją jest w tym przypadku zdecydowanie się na szklaną podłogę, przedstawiającą nasze prywatne zdjęcie, np. z wyjazdu wakacyjnego. Podkreśli to dodatkowo wyjątkowy charakter danego wnętrza.

Trójwymiarowa szklana podłoga w kuchni

Kuchnia to kolejne miejsce, w którym warto zdecydować się na szklaną podłogę 3D. Może ona zostać dopasowana m.in. do zastosowanego na ścianach lacobelu. Oba rozwiązania mają podobną strukturę. Co więcej, można wybrać również taki sam ich kolor lub wzór, dzięki czemu uzyskamy spójny wygląd w całym pomieszczeniu.

Szklana podłoga 3D w łazience

Szklana podłoga trójwymiarowa równie fajnie sprawdzi się w łazience. Zastosowanie tam tego rozwiązania jest ciekawą alternatywą dla klasycznych płytek. Podłoga ze szkła jest łatwa w utrzymaniu – nie wymaga bowiem stosowania specjalnych preparatów. Wystarczy systematycznie przemywać ją wodą z płynem do czyszczenia podłóg, dzięki czemu jej blask nie zostanie utracony.

W przypadku łazienki warto zdecydować się na wzór szklanej podłogi, zachowany w morskim motywie. Dzięki temu, wykonując codzienną pielęgnację, poczujemy się jak na wakacjach. Z pewnością będzie to przydatne zwłaszcza podczas krótkich, ponurych, zimowych dni. Równie ciekawie sprawdzają się również motywy roślinne i leśne.

Nie możemy zapomnieć również o innym szklanych elementach, niezwykle przydatnych w łazience. Jest to m.in. lustro, które w zależności od naszych potrzeb może być: klasyczne łazienkowedo wizażusufitowekryształowe lub piaskowane.

Pokój dziecięcy z trójwymiarową podłogą ze szkła

Pokój dziecięcy jest pomieszczeniem, w którym również warto zdecydować się na nieklasyczne rozwiązania. Szklana podłoga może być fajną opcją, ponieważ istnieje możliwość wybrania konkretnego jej wzoru lub koloru. Dzięki temu można łatwo dopasować ją do upodobań pociechy, np. poprzez zastosowanie motywu z ulubionej bajki. 

Niektórzy mogą obawiać się, że szklana podłoga nie jest najlepszym pomysłem do zastosowania w pokoju dziecięcym. Prawda jest jednak taka, że dzięki temu, iż jest ona wykonana ze specjalnego szkła hartowanego, nie stanowi zagrożenia dla swoich użytkowników. Ten rodzaj materiału zaliczamy bowiem do szkła bezpiecznego, które otrzymywane jest w wyniku obróbki szklarskiej, nazywanej w tym przypadku hartowaniem.

Gdzie jeszcze, oprócz domowych wnętrz, sprawdzi się szklana podłoga 3D?

Szklana podłoga trójwymiarowa sprawdzi się nie tylko w domu lub mieszkaniu. Równie często jest ona wykorzystywana w biurach, których właściciele nie boją się odważnych rozwiązań. Fajnie się zwłaszcza w przypadku nowoczesnych wnętrz, w którym znajdują się również szklane przegrodydrzwi czy meble

Komu zlecić wykonanie szklanej podłogi 3D?

Abyśmy mieli pewność, że nasza szklana, trójwymiarowa podłoga wykonana jest tak, jak powinna i jest bezpieczna dla wszystkich użytkowników, powinniśmy zdecydować się na usługi profesjonalnego szklarza. Zajmie się on nie tylko wykonaniem i montażem, ale również transportem wszystkich elementów na umówione miejsce.

Szukasz osoby, która jak najdokładniej wykona szklaną podłogę 3D do Twojego domu?
Skontaktuj się z nami!
Chcę wycenę usługi

 

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ciekawe sposoby na wykorzystanie szklanych paneli
Czym są szklane panele przezroczyste i jakie może być ich zastosowanie?

Zamknij