Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Czym różnią się szklane drzwi do wanny od tych prysznicowych? Tłumaczymy

utworzone przez | Mar 29, 2021 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Podczas urządzania wnętrz coraz częściej, jako materiał wykończeniowy, zostaje wykorzystane szkło. Zawdzięcza to głównie swojemu eleganckiemu, a jednocześnie nowoczesnemu designowi, który sprawdza się w wielu wnętrzach, urządzonych w różnych stylach dekoratorskich. Dowiedz się, jaka jest różnica między szkłem do drzwi prysznicowych a tymi do wanny i dokonaj najlepszego wyboru do swojej łazienki.

Szkło na wymiar w łazience – kiedy warto w nie zainwestować?

Na etapie urządzania swojej łazienki warto zastanowić się nad opcją zainwestowania w szklane elementy. Podstawą w tym przypadku będzie lustro, umożliwiające sprawne wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Można zdecydować się na klasyczne lustro łazienkowe, ale także na lustro do wizażupiaskowanena sufit czy nieco bardziej ekskluzywną wersję – lustro kryształowe. Wszystkie z wymienionych rodzajów lustrzanych tafli wyróżniają się wyglądem, a także funkcjonalnością. Decydując się na szkło na wymiar, możliwe jest dopasowanie jego rozmiarów do wielkości danego wnętrza, dzięki czemu lustro nie będzie ani zbyt małe, ani duże. 

Oprócz luster coraz częściej wybieranym wariantem są szklane drzwi do wanny lub prysznica. Sprawdzają się one zarówno w niewielkich, jak i niezwykle przestronnych łazienkach. Niektórzy uważają, że i jeden, i drugi rodzaj drzwi to to samo – że nie ma żadnej różnicy. Ta jednak istnieje i sprawia, że dla niektórych wybór wydaje się niełatwy. Na szczęście w rzeczywistości, znając elementy odróżniające szklane parawany od szkła prysznicowego, wszystko staje się jasne i klarowne, a podjęcie odpowiedniej decyzji niezwykle łatwe.

 

Odnawiasz swoją łazienkę i chcesz zmienić szkło prysznicowe na nowe?
Zadzwoń i zapytaj o ofertę drzwi prysznicowych lub do wanny!
Chcę wycenę usługi

Różnica między szkłem prysznicowym a szklanymi parawanami

Szkło prysznicowe, to – jak sama nazwa wskazuje – szkło wykorzystywane do odgrodzenia prysznica od pozostałej części łazienki. Wyróżniamy w tym przypadku także szkło kabinowe, które inaczej wygląda, a także montowane jest w nieco inny sposób, konieczna jest tutaj bowiem obecność brodzika oraz listew mocujących.

Szklane parawany to elementy wykorzystywane głównie w przypadku obecności w danej łazience wanny. Wariant ten wybierany jest przez osoby, które lubią mieć wybór – czasami mogą zdecydować się na długą, relaksującą kąpiel, a czasami wybrać szybki, orzeźwiający prysznic. W przypadku drugiej opcji, dzięki zastosowaniu szklanego parawanu, nie ma ryzyka, że cała łazienka ulegnie zalaniu.

Ogólna różnica pomiędzy szkłem prysznicowym a szklanymi parawanami polega więc głównie na jego wielkości, sposobie montażu, a także kształcie. Osoby, które nie wiedzą, na jakie szkło należy się zdecydować, powinny skorzystać z usług profesjonalnego szklarza, który – bazując na swoim doświadczeniu – doradzi i pomoże podjąć najlepszą decyzję.

Z czego wykonywane jest szkło prysznicowe?

Szkło prysznicowe wykorzystywane jest w takim miejscu, że musi być ono dodatkowo wzmocnione – tak, aby zapewniać domownikom bezpieczeństwo. Nierzadko bowiem podczas pryszniców dochodzi do poślizgnięć, w wyniku których następuje bliskie spotkanie z szybą prysznicową. Należy więc pamiętać, aby materiał należał do tzw. szkła bezpiecznego. W tym przypadku najlepszą opcją jest szkło hartowane, powstające w wyniku procesu, zwanego hartowaniem.

Z jakiego szkła wykonane jest szkło prysznicowe?

Z czego wykonywane są szklane parawany?

Szklane parawany, wykorzystywane do oddzielenia wanny od pozostałej części łazienki, często wykonywane są ze szkła prysznicowego. Jest tak głównie dlatego, że – jak wspomnieliśmy wyżej – szkło prysznicowe jest bezpieczne dla jego użytkowników

Rodzaje szklanych parawanów

Decydując się na wybór szklanych parawanów do wanny, warto wiedzieć, jakie są ich rodzaje. Wyróżniamy bowiem:

  • parawany nawannowe składane;
  • parawany nawannowe rozsuwane;
  • parawany bezramowe;
  • parawany wahadłowe.

Różnice pomiędzy poszczególnymi z nich ograniczają się głównie do wyglądu i sposobu funkcjonowania. To, na jakie się zdecydujemy, zależy od naszej wizji, potrzeby wszystkich domowników, a nierzadko także od wielkości i kształtu łazienki. Wpływ na podjęcie właściwej decyzji ma też wygląd wanny, ponieważ od tego uzależniony jest zazwyczaj rodzaj parawanu. 

Ciekawostka

Ciekawą opcją, urozmaicającą wygląd całej łazienki, jest zdecydowanie się na szklaną wannę. Wariant ten sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i industrialnych, czy urządzonych w stylu glamour. Jednocześnie jest to wersja dla osób odważnych, niebojących się niecodziennych rozwiązań.

Kto powinien wykonać szklane drzwi do wanny lub prysznica?

Decydując się na szklane drzwi prysznicowe czy szklany parawan do wanny, najważniejszą kwestią jest zadbanie o bezpieczeństwo domowników. W tym celu należy zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnego szklarza, który swoim doświadczeniem i umiejętnościami zapewni nam bezpieczny produkt najwyższej jakości. Co więcej, szeroka oferta obróbki szklarskiej umożliwi zdecydowanie się na dodatkowe elementy ozdobne na naszym szkle, dzięki czemu łazienka zyska niepowtarzalny, wyjątkowy charakter.

 

Nie wiesz, czy w Twojej łazience sprawdzą się szklane parawany przy wannie?
Zadzwoń do szklarza i poproś o poradę!
Chcę wycenę usługi

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak nietypowo wykorzystać szkło na wymiar w salonie?
4 przykłady na nietypowe zastosowanie szkła na wymiar w domowym salonie?

Zamknij