Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Kuchnia z motywem szkła – sprawdź, gdzie wykorzystać ten rodzaj materiału wykończeniowego

utworzone przez | Sie 15, 2021 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Szkło to coraz popularniejszy i coraz chętniej wybierany rodzaj materiału wykończeniowego. Wszystko to dzięki jego wartościom wizualnym, ale również funkcjonalnym. Produkowane obecnie szklane tafle poddawane są licznym procesom obróbki szklarskiej, dzięki czemu mają dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, jakie zastosowanie może mieć szkło w domowej kuchni? Poznaj najciekawsze propozycje!

Czy szkło jest dobrym materiałem wykończeniowym do kuchni?

Wiele osób uważa, że szkło nie jest najlepszym materiałem wykończeniowym. Jednym z głównych powodów tego stwierdzenia jest to, że szklana tafla może sprawiać wrażenie kruchej i mało wytrzymałej. Rzeczywiście tak może być, ponieważ niektóre rodzaje szkła bardzo łatwo rozbić. Rynek oferuje jednak obecnie również tzw. szkło bezpieczne, do którego zaliczamy m.in. szklaną taflę poddawaną zabiegowi hartowania, w wyniku którego otrzymywane jest szkło hartowane. Jest ono znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, a także na wysokie temperatury. Dzięki temu użytkownicy pomieszczenia, w którym szkło zostało wykorzystane jako materiał wykończeniowy, są znacznie bezpieczniejsi.  

Nadal masz dylemat, czy szkło jest odpowiednim materiałem wykończeniowym do Twojej kuchni?
Skonsultuj się z profesjonalnym szklarzem!
Chcę wycenę usługi

Szkło na ścianach w kuchni

Jedną z ciekawszych propozycji na zastosowanie szkła w kuchni jest zamontowanie go na ścianach. Rozwiązanie takie nie tylko dobrze wygląda, ale jest również bardzo funkcjonalne. Znacznie łatwiej bowiem zetrzeć wszelkie ewentualne zabrudzenia ze śliskiej powierzchni szkła niż np. z farby lub tapety.

Co ciekawe, szklana tafla jest na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że sprawdzi się w każdym wnętrzu – niezależnie od tego, w jakim stylu jest ono urządzone. Każdy z nas może więc bez obaw zdecydować się na wykorzystanie lacobelu w swojej kuchni.

Szklana podłoga w pomieszczeniu kuchennym

Kolejną opcją, która wykorzystywana jest w kuchni, jest stosowanie szkła na podłodze. Szklane panele mają wiele zalet. Są łatwe w utrzymaniu, ponieważ ich czyszczenie ogranicza się głównie do przetarcia wilgotnym mopem z ewentualną niewielką ilością specjalnego płynu do czyszczenia podłóg. 

Co ważne, kolor lub wzór szklanej podłogi można dopasować bezpośrednio do indywidualnych potrzeb lub wymagań. Dzięki temu można w łatwy sposób sprawić, że wnętrze dopasuje się do naszej wizji, przez co będziemy dobrze się w nim czuli.

Korzystając z oferty szkła na wymiar, każdy zawsze ma pewność, że zamówiona przez niego szklana tafla idealnie dopasuje się do wymiarów danego pomieszczenia. Nie ma więc w tym przypadku obaw, że zakup będzie nieudany – dobór szkła do konkretnego wnętrza daje bowiem gwarancję zadowolenia i satysfakcji.

Drzwi ze szkła, oddzielające kuchnię od pozostałej części domu

Urządzając dom lub mieszkanie, zazwyczaj zależy nam na tym, aby było ono wyjątkowe. Jednocześnie chcemy czuć się w nim komfortowo, ponieważ w przeciwnym przypadku przebywanie w naszej kuchni – a przy tym zarówno przyrządzanie, jak i spożywanie posiłków – nie będzie sprawiało nam przyjemności. Opcja na wykorzystanie szkła w pomieszczeniu kuchennym, o której zaraz wspomnimy, nie będzie dobrym wariantem dla każdego. Warto jednak, aby wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że istnieje możliwość wyboru właśnie takiej propozycji. 

Szklane drzwi do kuchni to element wyposażenia, który z jednej strony pozwoli na jej oddzielenie od pozostałej części domu. Z drugiej natomiast nadal będzie zachowany efekt spójności i łączności między poszczególnymi wnętrzami.

Drzwi ze szkła dostępne są w kilku wariantach:

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są również szklane drzwi do szaf, które – wbrew pozorom – także mogą znaleźć swoje zastosowanie w kuchni. Będzie tak np. w przypadku posiadania salonu połączonego z aneksem kuchennym, w którym linia między przestrzenią kuchenną a mieszkalną nie jest bardzo widoczna.

Kuchnia ze szklanym sufitem

Ostatnią, ale równie ciekawą propozycją na wykorzystanie szkła w kuchni, jest zamontowanie go na suficie. W tym przypadku nie chodzi o szkło w czystej postaci, a o lustro. Jest to jednak jeszcze ciekawszy wariant, ponieważ sprawia on, że dane pomieszczenie wydaje się optycznie większe. 

Lustro sufitowe to opcja, która niewątpliwie nie sprawdzi się u każdego z nas. Niektóre osoby mogą bowiem stwierdzić, że jest to przejaw nadmiernego przepychu i bogactwa. W rzeczywistości natomiast jest to niezwykle eleganckie rozwiązanie, które można zastosować z gustem i wyczuciem stylu. Co więcej, rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko we wnętrzach w stylu glamour – choć w nich rzeczywiście może wyglądać wyjątkowo efektownie. 

Nie wiesz, na jaki szklany element zdecydować się do swojej kuchni?
Poproś o pomoc doświadczoną firmę szklarską!
Chcę wycenę usługi

 

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi




Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie warto zastosować szklaną podłogę 3D?
Zastosowanie szklanej podłogi 3D – gdzie się sprawdzi i na jaki wzór warto się zdecydować?

Zamknij