Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Łazienka ze szklanym blatem? Sprawdź, jakie ma zalety i czy sprawdzi się w Twoim domu!

utworzone przez | Kwi 26, 2021 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Szklany blat w łazience to jedno z tych rozwiązań, którego wszyscy na początku się obawiają, ale później są niezwykle zadowoleni z podjętej decyzji. Abyśmy byli całkowicie usatysfakcjonowani otrzymanym efektem, musimy zadbać o kilka podstawowych kwestii. A czego one dotyczą, dowiecie się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Szklany blat w łazience – kiedy warto się na niego zdecydować?

Łazienka to jedno z ważniejszych miejsc w każdym domu. Obok kuchni i sypialni, jest pomieszczeniem, które nie tylko ułatwia, ale umożliwia codzienne funkcjonowanie w domu lub mieszkaniu. 

Szklany blat w łazience ma wiele zalet, mimo że przez wielu nadal uznawany jest za dość nietypowe rozwiązanie. Sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, loftowym, ale również glamour. Rozwiązanie to stanowić będzie ciekawy, designerski i jednocześnie niecodzienny dodatek.

Warto zadbać również o to, żeby na szklanym blacie w łazience stanęły ciekawe, pasujące do wystroju wnętrza ozdoby. W ostatnich czasach modne są rozwiązania kojarzone z naturą, jak np. bambusowe dodatki czy żywe kwiaty.

Nadal zastanawiasz się, czy szklany blat to dobre rozwiązanie do Twojej łazienki?
Skonsultuj się z profesjonalnym szklarzem!
Chcę wycenę usługi

Przeciwwskazania przed zastosowaniem w łazience szklanego blatu – najczęstsza wada

Nie ma jednoznacznie określonych przeciwwskazań przed zamontowaniem szklanego blatu w łazience. Może on być uciążliwy w eksploatacji, ponieważ widoczne są na nim wszelkie ślady użytkowania, jak np. odciski palców. Jest to często uznawane za wadę szklanego blatu, jednak problem ten jest łatwy do zażegnania. Wystarczy częściej przecierać powierzchnię – zwłaszcza przy użyciu odpowiedniego środka czyszczącego i wszelkie zabrudzenia zostaną wyczyszczone.

Materiał, z jakiego powinien być wykonany szklany blat do łazienki

Decydując się na zamówienie szklanego blatu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, z jakiego materiału jest on wykonany. Najlepszym wariantem jest blat ze szkła hartowanegoJest to jeden z rodzajów szkła bezpiecznego, który nie stwarza swoim użytkownikom zagrożenia podczas użytkowania. W momencie ewentualnego ukruszenia czy stłuczenia tafli rozpada się ona na miliony drobnych kawałków o delikatnych brzegach. 

Zastosowanie tego rodzaju szkła jest bardzo ważne szczególnie w przypadku domów lub mieszkań, w których znajdują się dzieci. Ich rodzice lub opiekunowie powinni zadbać o bezpieczeństwo maluchów i za wszelką cenę spróbować je ochronić przed możliwością skaleczenia.

Kolory powierzchni blatowych – czy warto wybierać kolorowy szklany blat w łazience?

Kolor szklanego blatu w łazience powinien być dobrany na podstawie tego, jak wyglądają pozostałe części pomieszczenia. Jeśli jego właściciele są wielbicielami dekoratorskiej spójności, barwę powierzchni można dopasować do koloru ścian, podłogi, mebli czy poszczególnych elementów dekoratorskich. Wspólny motyw przewodni sprawi, że całe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie zadbanego, „dopieszczonego” i przytulnego. Z całą pewnością warto się zdecydować na kolorowe szklane blaty, ponieważ sprawią one, że wnętrze się ożywi i będzie weselsze.

Kolory szklanego blatu do łazienki

Jakie szklane elementy powinny znaleźć się w łazience oprócz szklanego blatu?

Szklany blat to tylko jeden z tego rodzaju elementów w łazience. Oprócz tego powinno się w niej znaleźć również lustro – może być klasyczne łazienkowe, ale też do wizażu czy kryształoweOsoby lubiące odważne rozwiązania, często decydują się także na szklane wanny (czasami z parawanami nawannowymi), z kolei zwolennicy szybkich kąpieli wybierają brodziki z dobrej jakości szkłem prysznicowym

W przypadku niektórych szklanych powierzchni nie można zapominać o usłudze obróbki szklarskiej, która może ciekawie odmienić wygląd tafli. Zaliczamy do niej m.in.:

Gdzie kupić szklany blat do łazienki?

Przy zakupie szklanego blatu do łazienki należy rozważyć opcję zamówienia go w profesjonalnym zakładzie szklarskimWyspecjalizowane w fachu osoby zadbają o porządne wykonanie danego produktu, które jest podstawą w kwestii bezpieczeństwa jego użytkowników. Co więcej, zamawiający mogą skorzystać także z usługi transportu i montażu blatu. Dzięki temu zdobędą pewność, że nie zostanie on uszkodzony przez chwilę nieuwagi lub brak odpowiednich umiejętności.

Nie wiesz, jakiej wielkości powinien być Twój szklany blat do łazienki?
Zadzwoń do szklarza z prośbą o pomoc!
Chcę wycenę usługi

 

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie funkcje i zastosowanie ma szklana tablica?
Szklana tablica – kiedy i gdzie ją zastosować, aby spełniała wszystkie swoje funkcje?

Zamknij