Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Nowoczesne, duże szklane okna – czy są bezpieczne i warto je zamontować w mieszkaniu?

utworzone przez | Sty 25, 2024 | blog | 0 komentarzy

Duże okna w domach w ostatnim czasie stały się dość popularnym rozwiązaniem, które stosuje się w nowoczesnych budynkach. Architekci nie tylko uwzględniają je w swoich planach dotyczących mieszkań, ale i biur. W sumie to nic dziwnego, ponieważ duże okna pełnią nie tylko funkcje estetyczne, ale i praktyczne. Tak naprawdę posiadają wiele zalet, a my w naszym artykule podpowiadamy, czy zastosowanie ogromnych przeszkleń jest bezpieczne i czy warto montować je w swoim domu.

Duże przeszklenia w domu, czy warto je wybrać?

Duże okna stosowane są tak naprawdę już od dawna w biurowcach czy też budynkach użyteczności publicznej. Od pewnego czasu jednak można zauważyć, że ten trend zyskuje na popularności również w budynkach mieszkalnych. Okazuje się, że jest kilka powodów, dlaczego stosowanie ogromnych szyb okiennych w domu stało się modne w ostatnich latach.

 

Zastanawiasz się, czy w Twoim domu istnieje możliwość zamontowania dużych okien?
Skonsultuj się z profesjonalnym szklarzem!
Chcę wycenę usługi

Estetyka i funkcjonalność dużych okien w domach

Duże okna dają wiele możliwości, dlatego podczas budowania nowego domu, warto się nad nimi zastanowić. Pierwszą z nich jest, chociażby nadanie estetyki całemu wnętrzu, a szczególnie w otwartych przestrzeniach. Dzięki ogromnym przeszkleniom pomieszczenie wygląda na większe, a także staje się przestronne i przytulne. Nawet z zewnątrz duże okna w domu rzucają się w oczy, natomiast sam budynek wygląda bardzo atrakcyjnie. Okazałe okna dodatkowo łączą przestrzeń domową z ogrodem lub tarasem. W takich sytuacjach najczęściej przyjmują formę drzwi szklanych, tak żeby ich otwieranie i wychodzenie na zewnątrz było łatwiejsze i wygodniejsze.

Zobacz także nasz artykuł: 5 pomysłów na optyczne powiększenie wnętrza z wykorzystaniem szkła

Jaśniej i cieplej, dzięki dużym przeszkleniom w domu

Okna wielkoformatowe idealnie doświetlają nasze wnętrze, a to wszystko dzięki dużym taflom szkła, przez które dociera o wiele więcej światła niż przez tradycyjne małe przeszklenia. Wtedy w pomieszczeniu robi się jaśniej, co może ułatwić nam funkcjonowanie i zaoszczędzić na zużyciu energii elektrycznej. Oczywiście nawet w zimowy dzień, kiedy za oknem jest szaro i brakuje nam słońca, to dodatkowe doświetlenie w postaci dużych szyb może okazać się niezwykle istotne. Co ciekawe, jeśli umieścimy duże okna od południowej strony, to promienie słoneczne, które wtedy grzeją najdłużej i najmocniej nie tylko rozjaśnią, ale i ocieplą nasze pomieszczenie.

Sprawdź także artykuł: Czy przez szybę możemy się opalić? Jak zabezpieczyć okno przed promieniowaniem UV – Poradnik

Zapierające wdech w piersiach widoki z dużych przeszkleń w domu

Ogromne okna dodają blasku i światła, optycznie powiększają, ale i zapewniają niezwykłe widoki. Siedząc na kanapie, możemy obserwować nie tylko nasz ogród, ale jeśli mamy taką możliwość to patrzeć na zachód słońca lub piękne góry. Taki krajobraz pozwala poczuć bliskość natury, ale i wprowadzić odrobinę klimatu do naszego pomieszczenia.

Jak dobrać okna do swojego domu?

Podczas wyboru systemów okiennych do domu warto pamiętać o tym, aby były dobrane według projektu naszego budynku mieszkalnego. Tam są najczęściej zawarte najważniejsze informacje na temat dużych okien. Jeśli będzie potrzebne wprowadzenie niewielkich zmian w otworach na przeszklenia okienne, to warto to zrobić podczas murowania ścian a przed montażem okien.

Czy duże okna są bezpieczne?

Jeśli zdecydujemy się na duże okna w domu, to nie musimy obawiać się o aspekty bezpieczeństwa. Ramy okienne wraz ze szkłem dobierane są na podstawie wielu badań użytkowania. Do najczęściej wybieranych szkieł podczas produkcji okien do budynków mieszkalnych zalicza się szkło hartowane lub szkło antywłamaniowe. Warto pamiętać, że na etapie zakupu produktu można zdecydować się na systemy okienne z możliwością podpięcia do nich systemu alarmowego.

Montaż i transport dużych okien wielkoformatowych

Podczas montażu dużych przeszkleń najważniejszą funkcję pełnią ciężkie i ogromne szyby. Proces ich zakładania odbywa się w zupełnie inny sposób niż w przypadku standardowych oszkleń. Na początku należy przygotować otwory, w których instaluje się elementy konstrukcyjne, a następnie uszczelnić ramy z murem. Dopiero na samym końcu odbywa się proces oszklenia. W tym przypadku niezwykle istotna jest precyzja montażu, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych usług szklarskich, dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze przeszklenia są doprecyzowane i starannie wykonane. Oczywiście warto zadbać także o bezpieczny transport dużych okien, ponieważ w innym przypadku szyby i ramy okienne mogą zostać uszkodzone.

Szukasz profesjonalnej firmy od montowania dużych przeszkleń w budynkach mieszkalnych?
Skontaktuj się nami!
Chcę wycenę usługi

 

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kilka pomysłów aranżacji lustra w pokoju dziennym
Lustro w salonie – kilka pomysłów na aranżację pomieszczenia

Zamknij