Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

3 rzadko zamawiane usługi szklarskie, które poprawiają funkcjonalność domu

utworzone przez | Wrz 5, 2017 | blog, Pozostałe | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 6, ocena: 4,00 na 5)
Loading...

Na pewno korzystałeś z pomocy szklarza, wymieniając szybę czy zamawiając lustro o nietypowych wymiarach. A czy wiesz, że firmy szklarskie oferują usługi, dzięki którym podniesiesz poziom bezpieczeństwa w mieszkaniu, łatwiej wyczyścisz swoją kuchnię i łazienkę oraz zaoszczędzisz na ogrzewaniu? Rozważ poniższe rozwiązania, jeśli funkcjonalność w domu jest dla Ciebie priorytetem.

Panele szklane

Panele szklane w kuchni czy łazience to rozwiązanie konkurencyjne dla popularnych płytek ceramicznych. Dają dużo większe możliwości jeśli chodzi o aranżację i wdrożenie własnej artystycznej wizji we wnętrzu (zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na panele szklane z nadrukiem, grafiką czy napisami), ale przede wszystkim cechują się bardzo wysoką funkcjonalnością.

Zapewne jeśli rozważasz instalację szklanych powierzchni w kuchni, nurtuje Cię jedna kwestia – panele szklane a kuchenka gazowa czy elektryczna. Produkty poddane procesowi laminacji z powodzeniem umieszcza się w miejscach narażonych na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Można je zatem montować w pobliżu kuchenki czy zlewu. Choć szkło kojarzy nam się z materiałem kruchym, podatnym na uszkodzenia, panele z tego tworzywa wyróżniają się trwałością, mają dużą też dużą odporność na zarysowania.

Instalacja paneli szklanych jest w pełni bezpieczna, zwłaszcza, jeśli zainwestujemy w te laminowane. Po stłuczeniu szkła odłamki pozostają na miejscu, przylegając do laminatu. Wmontowanie szkła dekoracyjnego do łazienki nie grozi zatem wyjściem spod prysznica z ewentualnymi obrażeniami.

Przewaga paneli szklanych nad płytkami ceramicznymi objawia się głównie w kwestii utrzymywania czystości. Zdecydowanie łatwiej umyć płaską, pozbawioną załamań i wgłębień powłokę niż wyczyścić glazurę, zwłaszcza fugi, w których zbierają się zanieczyszczenia. Panele szklane w białej kuchni czy jasnej łazience to zatem nie tylko estetyczne, ale i praktyczne rozwiązanie.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie tego produktu – znajdziemy wiele poradników dotyczących tego, jak przykleić panele szklane, możemy je zatem zamontować samodzielnie.

Szukasz usług szklarskich w Krakowie?
Chce wycenę

Pokrycie szkła powłoką antypoślizgową

Coraz więcej osób decyduje się na wybór szklanych stopni czy szklanej podłogi w domu, na tarasie lub balkonie. Nie dla wszystkich jednak oczywiste jest zainwestowanie w dodatkową usługę, jaką stanowi pokrycie szkła powłoką antypoślizgową. Być może niektórzy boją się utraty efektu wizualnego, jaki daje gładka szklana tafla. Niepotrzebnie – niektóre wzory powłok są bardzo dyskretne, wręcz niewidoczne, inne mogą stanowić dodatkowy element dekoracyjny.

Powłoka antypoślizgowa ma postać chropowatego desenia (mniejsze lub większe kropki, kwadraty, pasy) odpornego zarówno mechanicznie, jak i chemicznie. Efekt ten uzyskuje się metodą sitodruku. Na szklaną taflę nakłada się farbę ceramiczną antypoślizgową, zawierającą dodatek drobno zmielonego kwarcu. Warstwa ta wtapia się w szkło i utrwala w procesie termicznego hartowania.

Uważane za przeciwpoślizgowe, tradycyjnie stosowane szkło ornamentowe charakteryzuje się aż trzykrotnie mniejszą przyczepnością niż produkt, w którym wykorzystano technologię sitodruku. Szkło z powłoką antypoślizgową zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, warto zatem przemyśleć jego zastosowanie na często uczęszczanych przez nas powierzchniach.

Ostatnie z rozwiązań, jakie poznasz, nie tylko poprawi funkcjonalność domu, ale również wpłynie pozytywnie na… grubość Twojego portfela!

Szyby niskoemisyjne

Ten rodzaj szyb to dobry sposób na oszczędność energii. Ich montaż ogranicza utratę ciepła o 40% w porównaniu z tradycyjnymi oknami dwuszybowi i aż o 70% w porównaniu z oknami jednoszybowymi. Przekłada się to na obniżenie rachunków za ogrzewanie, ale nie tylko. Poprawia się również komfort przebywania we wnętrzu – w pobliżu okien niskoemisyjnych nie odczuwa się chłodu, zredukowane zostają także przeciągi. Znika tak powszechny w zimie problem skraplania się pary wodnej po wewnętrznej stronie szyby (jej temperatura bliska jest temperaturze pokojowej).

Co to jest szkło niskoemisyjne? Jego zasada działania przedstawia się bardzo prosto. Światło trafia do pomieszczenia w postaci promieniowania krótkofalowego, jednak odbite od przedmiotów czy ścian wraca w kierunku szyby w formie promieniowania długofalowego. Powłoki niskoemisyjne na szkle sprawiają, że przepuszczone zostaje promieniowanie krótkofalowe, a zatrzymane to długofalowe (co stanowi to skuteczną barierę dla ,,uciekającego” ciepła). Dostępne są również produkty, które biernie pozyskują pewne ilości promieniowania słonecznego, tym samym przyczyniając się do jeszcze większej oszczędności energii.

Zastosowanie szkła niskoemisyjnego to coś, na co warto zwrócić uwagę przy projektowaniu domu. Tego rodzaju szyby to nieco większy, ale zwracający się z nadwyżką wydatek.

Wyżej wymienione rozwiązania sprawią, że będziesz cieszył się wygodnym i funkcjonalnym domem. Pozwolą zmniejszyć bieżące opłaty oraz pozytywnie wpłyną na estetykę wnętrza. Zastosowanie szkła w rozmaitej postaci sprawia, że przestrzeń staje się otwarta, wydaje się większa i jaśniejsza. Czy może być coś lepszego dla domu niż połączenie funkcjonalności i atrakcyjnego wyglądu?

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 6, ocena: 4,00 na 5)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie w Krakowie kupić ciekawe artykuły szklane?

Zamknij