Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

6 pytań, które trzeba zadać przed zakupem szklanej podłogi

utworzone przez | Maj 4, 2020 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Szkło to materiał, który utożsamiamy z nowoczesnością, lekkością i elegancją. Nic więc dziwnego, że tak często pojawia się ono w naszych mieszkaniach, domach czy biurach. Przywykliśmy już do szklanych schodów, ścian czy kabin prysznicowych. Co jednak, jeśli zamarzy nam się szklana podłoga? Oto kilka pytań, które musimy zadać sobie, zanim zdecydujemy się na zakup podłogi ze szkła.

Czy szkło na podłodze jest bezpieczne?

Zastosowań szkła w naszych domach jest coraz więcej. Przywykliśmy już do szklanych paneli, blatów, ścian dźwiękoszczelnych, drzwi ze szkła czy szklanych parawanów. Nie dziwią nas szyby w szafach czy szklane daszki. Mało kto jednak ma w domu podłogę wykonaną z tego materiału. Z czego to wynika? Przede wszystkim szkło postrzegane jest jako materiał delikatny, kruchy i nieprzystosowany do “dźwigania” wielkich ciężarów. W jaki więc sposób można mieć szklaną podłogę? Czy jest to w ogóle bezpieczne?

Okazuje się, że dzięki nowoczesnym technikom obróbki szklarskiej, a przede wszystkim hartowaniu szkła, możliwe jest przygotowanie szklanej podłogi. Odpowiednio przygotowany materiał jest w pełni przystosowany do użytkowania i bezpieczny. Hartowane szkło cechuje się dużą odpornością na zmiany temperatur, stłuczenie, a nawet uszkodzenia mechaniczne. Wykonanie takiej podłogi warto powierzyć doświadczonym specjalistom, szklarzom, którzy mają zrealizowane podobne projekty. Zawsze warto poprosić o przedstawienie zdjęć z poprzednich realizacji, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że ekipa podoła temu zadaniu.

 

Szukasz trwałej, nowoczesnej i niepotwrzalnej podłogi?
Zamów szklaną podłogę 3D
Chcę wycenę usługi

 

Gdzie najlepiej położyć szklaną podłogę?

Szklana podłoga najczęściej spotykana jest w restauracjach i hotelach, rzadziej w naszych mieszkaniach i domach. Częściowo wynika to z ograniczeń technicznych, ale widać, że trend szklanych podłóg staje się coraz bardziej popularny wśród klientów indywidualnych. Materiał daje nam dużo swobody twórczej, pozwala przygotować wiele pięknych, ozdobnych posadzek lub szklanych cokołów.

Podłoga ze szkła jest propozycją, która będzie mocno przykuwać uwagę. Tak dekoracyjnego elementu nie warto stosować na dużej powierzchni, ponieważ może przytłoczyć wnętrze. Z tego powodu lepiej decydować się na niewielkie fragmenty podłogi tak wykonanej. Bardzo fajnie szklana podłoga wygląda w łazience i salonie. Sprawdzi się również w kuchni lub sypialni. Największe wrażenie zrobi na poddaszu lub antresoli, gdy będzie można podziwiać przez nią niższe piętra. Szklana podłoga to doskonały pomysł zarówno, by pokazać brak sklepienia, jak i do tego, by pod szkłem ukryć ważne dla nas przedmioty, pamiątki, stare, ozdobne płytki czy inne dekoracyjne elementy.

Zastanawiasz się, czy wybór szklanej podłogi to dobry pomysł? Zapraszamy do lektury naszego artykułu: 3 powody, dla których zamarzysz o szklanej podłodze

Jak duży fragment parkietu wykonać ze szkła?

To, jak duży fragment posadzki wykonać ze szkła, zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Może to być zarówno pasek wokół pokoju, ozdobny okrągły jak i kwadratowy element na jego środku czy w innym wybranym miejscu. Jak już wspomnieliśmy, by nie przytłoczyć wnętrza, zalecamy ograniczyć się do fragmentu podłogi, choć to oczywiście zależy również od formy szklanej podłogi, na jaką się zdecydujemy. Podobnie, jak podczas dekorowania wnętrz, ważne są umiar i równowaga.

Lacobel na podłogę – jak wykorzystać ozdobne szkło?

Możliwości wykorzystania podłogi ze szkła jest bardzo wiele. Możemy sięgnąć po szkło klasyczne, optiwhite, piaskowane czy właśnie lacobel. Ozdobne szkło będzie doskonałym dopełnieniem każdego wnętrza. Ze względu na wręcz nieograniczone możliwości aranżacyjne, szklane podłogi z lacobelu wpasują się w każdy styl. Do wyboru będzie cała gama kolorystyczna jednolitych barwowo lacobeli, których odcienie dopasujemy do koloru ściany, mebli itd. Ciekawym rozwiązaniem jest podłoga ze szkła, na której położymy lacobel z nadrukiem, z wzorów gotowych lub nawet naszych grafik. Możemy więc na podłodze mieć ulubione zdjęcia z podróży, fotografie bliskich czy czegokolwiek innego. To, na jaki motyw i wzór lacobelu na podłodze się zdecydujemy, zależy wyłącznie od naszych upodobań i potrzeb.

 

Pomysły na zastosowanie szklanej podłogi w mieszkaniu i domu

 

Ile będzie kosztować szklana podłoga i czy warto w nią inwestować?

Cena podłogi ze szkła z pewnością będzie wyższa niż klasycznych wersji paneli. Jej ostateczny koszt zależy od tego, jaką powierzchnię będzie miała oraz w jaki sposób zostanie wykonania. Z pewnością jest to unikalny i na razie niespotykany sposób na wykończenie podłogi. Dlatego, jeśli chcemy wyróżnić się oryginalnym wnętrzem, z pewnością szklana podłoga jest dobrym na to pomysłem.

Czy szklana podłoga jest trwała?

Jak najbardziej podłoga ze szkła jest tak samo trwała, jak inne jej typu. Jest jednak kilka warunków, m.in. to, że musi być prawidłowo i dokładnie zamontowana. Przy normalnym użytkowaniu nie ulegnie zniszczeniu, a jej czyszczenie i pielęgnacja nie będzie dla nas kłopotliwa.

 

Chcesz podnieść prestiż pomieszczenia?
Postaw na podłogę ze szkła
Chcę wycenę usługi

 

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Porównanie zalet i wad szkła hartowanego i lacobelu
Lacobel vs szkło hartowane – które sprawdzi się lepiej?

Zamknij