Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Szklany stół – 4 wskazówki, które musisz znać przed jego zakupem

utworzone przez | Lis 13, 2020 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Kupowanie odpowiedniego wyposażenia do naszych wnętrz bywa trudne. Jest to ciężkie zadanie, bo zazwyczaj chcemy, aby wszystko wyszło idealnie. A często im bardziej się staramy, tym gorzej wychodzi. Aby ułatwić nieco tę misję, przychodzimy z pomocą i przedstawiamy zestawienie kilku najważniejszych faktów, które należy znać przed zakupem szklanego stołu. Zapraszamy do lektury!

Dopasuj szklany stół do pomieszczenia, w jakim ma się znajdować

Szklany stół to w ostatnich czasach jedno z ciekawszych i częściej wybieranych rozwiązań do domowych wnętrz. Ten rodzaj mebla sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, jak i industrialnym. Nie ma więc obaw, że u Ciebie się nie sprawdzi. Podczas wyboru należy jednak przemyśleć, gdzie ma się on znaleźć. Opcji jest bowiem kilka:

  • kuchnia, w której nie tylko gotujesz, ale też spożywasz posiłki lub jadalnia – jest to podstawowe miejsce, w którym może być zastosowany stół wykonany ze szkła. Musi więc mieć on odpowiednią wielkość, aby każdy z domowników zmieścił się przy nim bez problemu;
  • salon – w tym przypadku będziemy mówić raczej o nieco mniejszej odmianie klasycznego stołu, czyli o stoliku kawowym. Jest to bowiem niezbędne wyposażenie każdego pokoju dziennego. Dzięki niemu można w miłej i ciepłej atmosferze napić się popołudniowej kawy z domownikami lub przyjaciółmi;
  • sypialnia – szklany stół może w tym wnętrzu zostać potraktowany jako toaletka. Musi oczywiście mieć odpowiedni rozmiar, ponieważ ten rodzaj mebla jest zazwyczaj dość mały.
Szukasz szklanego stolika, ale nigdzie nie znajdujesz takiego, który spełniałby Twoje oczekiwania?
Chcę wycenę usługi

Kup stół wykonany z odpowiedniego rodzaju szkła

Szklane meble to niezwykle ciekawy rodzaj wyposażenia naszych wnętrz. Ważne jednak, aby oprócz urozmaicania wyglądu pomieszczenia, były one również funkcjonalne. W przypadku szklanego stołu niezwykle ważne jest, aby materiał, z którego jest on wykonany, był jak najtrwalszy. Najlepiej sprawdzi się więc w tym przypadku szkło hartowane, które po ewentualnym stłuczeniu, rozbije się na tysiące małych, jednak nieostrych kawałków. Dzięki temu nikt nie powinien się skaleczyć. 

W przypadku, gdy posiadasz już szklany stół, jednak boisz się o to, że nie spełnia on kryteriów bezpieczeństwa, warto zastanowić się nad usługą hartowania szkła. Dzięki temu procesowi Twój mebel stanie się odporniejszy na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, w tym również te mechaniczne.

 

Szklane fronty meblowe – inspiracje na 2021 rok. Sprawdź, co będzie modne w nadchodzącym sezonie.

Dopasuj wygląd szklanego stołu do wystroju danego wnętrza

Urządzanie wnętrz odbywa się na różnych zasadach. Możemy znaleźć inspiracje w katalogach lub na stronach internetowych, a następnie odwzorować je w naszych pomieszczeniach. Często jednak bywa tak, że obieramy jeden, konkretny styl dekoratorski i trzymamy się go podczas wyboru całego wyposażenia i wszelkich dodatków. Warto więc pamiętać, że decydując się na szklany stół, mamy opcję ozdobienia go w konkretny, pożądany sposób. W tym celu szkło poddaje się obróbce szklarskiej, polegającej na grawerowaniu, laminowaniu czy piaskowaniu. W zależności od wybranej opcji można uzyskać różne, ciekawe efekty. Nie jest to jednak jedyny możliwy wariant do wyboru. Można zdecydować się także na:

  • fusing szkła – polegający na łączeniu różnych jego kolorów czy rodzajów. Przebiega w wysokich temperaturach, pozwalających na topienie szkła;
  • malowanie szkła – są różne sposoby na wykonanie tego rodzaju zdobienia. Różnice dotyczą nie tylko samego procesu malowania szkła, ale także jego trwałości;
  • druk na szkle – proces ten należy do jednej z ciekawszych metod ozdabiania szkła. Powstałe w ten sposób wzory mogą stanowić piękną dekorację danego wnętrza.

Przed zastosowaniem jednego z opisanych sposobów należy zapoznać się z oczekiwanymi efektami, a także ich trwałością. Co więcej, nie wszystkie z wymienionych metod mogą być zastosowane w każdym przypadku – istnieją pewne ograniczenia.

Chcesz zastosować jedną z metod zdobienia szkła w swoim wnętrzu?
Zapoznaj się z naszą ofertą i zadzwoń
Chcę wycenę usługi

Kiedy nie powinniśmy się decydować na szklany stół?

Wybór szklanego stołu do naszego wnętrza może wiązać się z kilkoma późniejszymi utrudnieniami. Jest to m.in. konieczność codziennego mycia szklanej powierzchni. Zostają na niej bowiem nieestetyczne ślady użytkowania, jak np. odbite odciski palców. Jeśli więc nie przepadasz za częstym myciem stołu – szklany wariant może być dla Ciebie dość problematyczny.

Drugim przypadkiem, kiedy przez zakupem stołu ze szkła powinna zapalić się w głowie czerwona lampka, jest przebywanie dziecka w domu, w którym miałby on się znaleźć. Pociechy bowiem poruszają się często dość nieostrożnie, zwłaszcza te małe, które dopiero uczą się chodzenia na dwóch kończynach. Ich liczne upadki mogą niestety zakończyć się źle, gdy na ich drodze znajdzie się szklany stolik. Jego rogi mogą być ostro zakończone, a ewentualne stłuczenie byłoby tym bardziej niebezpieczne dla dziecka.

 

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomysły na modne fronty meblowe ze szkła w 2021 roku
Szklane fronty meblowe – inspiracje na 2021 rok

Zamknij