Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Daszki ze szkła nad drzwi zewnętrzne – co musisz o nich wiedzieć?

utworzone przez | Cze 30, 2020 | blog | 0 komentarzy

Daszki szklane to rodzaj osłony przeciwdeszczowej, który może być montowany nad większością drzwi zewnętrznych. Dlaczego lepiej sprawdzają się niż tradycyjne osłony? Wszystko o daszkach ze szkła dowiesz się z naszego artykułu, w którym przybliżamy ten rodzaj szklanej osłony. Zapraszamy do lektury!

Szklane daszki nad drzwi wejściowe – jaki rodzaj wybrać?

Na rynku znajdziemy co najmniej kilka różnych rodzajów szklanych zadaszeń, dzięki czemu bez trudu dobierzemy je do naszych potrzeb. Przykładem mogą być daszki ze szkła:

 • na cięgnach – podczas podejmowania decyzji o tym, który daszek szklany wybrać, konieczne jest uwzględnienie nie tylko konstrukcji domu czy innego budynku, ale również wpływu czynników zewnętrznych jak chociażby ciężar śniegu, które takie zadaszenie musi wytrzymać,
 • wspornikowe – dedykowany miejscom, w którym nie sprawdzi się wcześniejszy model,
 • rurowe – wykorzystywane przede wszystkim wszędzie tam, gdzie rozpiętość między punktami mocującymi jest dość duża.

 

Chcesz efektownie osłonić drzwi zewnętrzne?
Postaw na szklane daszki na wymiar
Chcę wycenę usługi

 

Daszki ze szkła hartowanego – czy jest to bezpieczne rozwiązanie?

Szklane daszki wykonywane są ze szkła hartowanego, jednego z rodzajów bezpiecznych szkieł. Hartowanie szkła to proces obróbki szklanej polegający na ogrzewaniu materiału aż do temperatury jego mięknięcia, czyli około 630 stopni. Kolejnym krokiem jest wychłodzenie szkła z wykorzystaniem sprężonego powietrza o wysokim ciśnieniu i spokojnym wystygnięciu do temperatury pokojowej. To wszystko sprawia, że taki daszek ze szkła hartowanego jest w pełni bezpieczny. Jeśli połączymy to z odpowiednim montażem zrealizowanym przez doświadczonego szklarza, zyskamy pewność, że zadaszenie będzie nam służyć długo i bez narażania na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

7 zalet szklanych drzwi, o których nie wiedziałeś – jeśli planujesz zakup drzwi ze szkła, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Zadaszenie szklane – do jakiego stylu budynku pasuje?

Szkło ozdobne i szkło na wymiar najczęściej przypisujemy do najbardziej nowoczesnych stylów mieszkań czy domów. Nic dziwnego, szkło jest materiałem eleganckim, ponadczasowym i nieco futurystycznym. Zadaszenie szklane będzie idealnie pasować do nowoczesnych budynków, ale co istotne, możemy wykorzystać je również przy bardziej klasycznych zabudowach. Coraz częściej na szklane dachy nad drzwi wejściowe decydują się również właściciele nieco starszych budynków. Ze względu na różnorodność kolorystyczną szklanych daszków, można je łatwo dobrać do każdej fasady domu.

Co musisz wiedzieć o szklanych daszkach nad drzwi i balkony?

Szklany dach nad taras i balkon – mniej popularne miejsca wykorzystania zadaszeń szklanych

Szklane zadaszenia możemy wykorzystywać nie tylko nad drzwiami zewnętrznymi. Bez trudu możemy w formie dekoracyjnej sięgać po nie również we wnętrzach. Wiele osób decyduje się również na zastosowanie ich na tarasach i balkonach. Jeśli potrzebujemy większego powierzchniowo daszka ze szkła, koniecznie zdecydujmy się na produkty robione na wymiar i skonsultujmy to ze specjalistą. Problem dość dużej wagi szkła musi zostać dobrze rozwiązany, czyli takie zadaszenie powinno być dobrze zaprojektowane i zabezpieczone podporami.

Cenisz szkło w domu? Dowiedz się, jak można modnie wykorzystać szklane półki.

Szklane daszki na wymiar – najważniejsze zalety

Szklane dachy nad drzwi, tarasy czy balkony mają coraz więcej zwolenników. Wynika to przede wszystkim z ich estetycznego, wręcz designerskiego wyglądu oraz wielu praktycznych cech. Oto najważniejsze zalety szklanych zadaszeń:

 • posiadają nowoczesny i modny design,
 • są eleganckie i pasują do wielu frontów budynków,
 • dzięki ponadczasowemu wyglądowi mogą być również stosowane w budownictwie historycznym – nie zaburzają całości, są więc chętnie akceptowane przez konserwatorów zabytków,
 • są łatwe do utrzymania w czystości, można je szybko umyć,
 • są odporne na chemię i działanie czynników zewnętrznych,
 • przy odpowiednim montażu i wysokiej jakości szkła są w pełni bezpieczne,
 • dają wrażenie dużej lekkości optycznej.

Obostrzenia prawne przy zakupie dachów ze szkła

Przed zakupem daszku ze szkła warto wiedzieć, że istnieją pewne prawne regulacje dokładnie określające gdzie i jak mogą być montowane. Według prawa budowlanego każdy dom, który ma więcej niż dwie kondygnacje, obowiązkowo powinien posiadać daszki nad drzwiami wejściowymi. Należy pamiętać, że takie zadaszenie szklane:

 • musi mieć odpowiednią odporność, także na uszkodzenia i uderzenia,
 • szerokość , która powinna być minimum metr większa niż drzwi zewnętrznych,
 • musi być zawieszone minimum 2,4 metra nad ziemią,
 • a głębokość daszku ze szkła powinna wynosić 1 metr (w małych budynkach) i 1,5 metra w pozostałych.

 

Chcesz dodać uroku swojemu wejściu do domu
Postaw na daszki ze szkła
Chcę wycenę usługi

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Półki szklane – przegląd propozycji na ich wykorzystanie

Zamknij