Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Co musisz wiedzieć przed złożeniem zamówienia u szklarza?

utworzone przez | Wrz 4, 2017 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 7, ocena: 4,29 na 5)
Loading...

Najpewniej z usług szklarza korzystasz sporadycznie, a jeśli chodzi o obróbkę szkła, jesteś laikiem. Dlatego zanim złożysz zamówienie u profesjonalisty, powinieneś zdobyć kilka informacji odnośnie oferty firm szklarskich i specyfiki ich pracy. Poniżej znajdziesz krótki poradnik dla osób zlecających usługę szklarzowi.

Zdobądź podstawową wiedzę o zamówieniach szklarskich

 

Sprecyzuj swoje oczekiwania

Złożenie zamówienia przebiegnie sprawnie, jeśli dokładnie zastanowisz się nad tym, czego oczekujesz. Przykładowo, jeśli wymieniasz szybę, pomyśl, na czym Ci zależy – niskiej cenie, szybkim montażu, a może dobrej izolacji cieplnej? Pomoże to w wyborze produktu dostosowanego do Twoich potrzeb.

Poszukaj informacji samodzielnie

Korzystając z usług szklarza, warto choć pobieżnie zapoznać się z właściwościami oferowanych produktów. Ważne jest przede wszystkim zyskanie informacji o poszczególnych rodzajach szkła. Różnią się one od siebie trwałością, współczynnikiem załamania światła, właściwościami termoizolacyjnymi, metodą produkcji, przeznaczeniem. Ilość różnych typów szkła jest tak duża, że zdobywanie informacji o ich właściwościach dopiero podczas składania zamówienia grozi mętlikiem w głowie, a w efekcie – pomyłką.

Szukasz usług szklarskich w Krakowie?
Chce wycenę

Poznaj szczegółowo ofertę

Zapoznaj się szczegółowo z ofertą. Zrób to, aby upewnić się, że dostępne usługi pozwolą spełnić wszystkie Twoje oczekiwania. To krok, który zaowocuje także po złożeniu zamówienia, zwłaszcza zaś wtedy, gdy w Twoim domu pojawią się fachowcy np. w celu wymiany pękniętej szyby w oknie. Znajomość oferty czy sposobu realizacji zamówienia sprawi, że będziesz wiedział, o co pytać ekipę remontową i jak z nią rozmawiać. Pozwoli też uniknąć wątpliwości na początkowym etapie czy w wypadku ewentualnych niedopowiedzeń.

Zapoznając się dokładnie z zakresem usług, szczególną uwagę zwróć na:

  • cennik szklarza,
  • usługi dodatkowe (np. profesjonalny montaż, doradztwo),
  • czynniki wpływające na czas realizacji.

Pamiętaj, nie musisz wiedzieć wszystkiego. Dzięki naszej stronie zyskasz orientacyjną wiedzę na temat tego, ile kosztuje szyba u szklarza, jeśli zaś masz bardziej szczegółowe pytania (np. o cenę szyby jednokomorowej zespolonej czy cenę wymiany szyby zespolonej w oknie PCV) nasi fachowcy i doradcy rozwieją Twoje wątpliwości.

Sądzisz, że powyższe czynności wystarczą? Zobacz niżej, co jeszcze powinieneś zrobić!

Dokonaj niezbędnych pomiarów

Sprawdź, czy w ofercie firmy szklarskiej znajdują się profesjonalne pomiary. W przypadku braku takiej usługi będziesz musiał samodzielnie wymierzyć rozmiar zamawianego szkła. Do tej czynności koniecznie się przygotuj – musi być ona przeprowadzona starannie i zgodnie z wytycznymi (technikę mierzenia szyb czy paneli kuchennych znajdziesz na portalach oferujących usługi szklarskie). Pomiary zapewne nie ominą Cię, jeśli będziesz składał zamówienie telefonicznie lub online.

Zapoznaj się ze możliwymi ścieżkami składania zamówień

Zlecenie wykonawstwa osobiście jest dobrą i bezpieczną opcją, pozwalającą dopilnować wszystkich szczegółów związanych z transakcją. Istnieją również inne drogi składania zamówień. W niektórych firmach możesz to zrobić telefonicznie. Po skontaktowaniu się z siedzibą firmy zostaniesz poproszony o wybór usługi i podanie ewentualnych wymiarów. Otrzymasz numer zlecenia, informację o terminie realizacji oraz numer konta. Po wykonaniu przelewu z kwotą należną za usługę fachowcy rozpoczną pracę. O jej zakończeniu zostaniesz poinformowany przez zleceniobiorcę.

Część zakładów szklarskich prowadzi sklepy internetowe i udostępnia opcję złożenia zamówienia online. To szybkie i wygodne rozwiązanie, ma jednak tę samą wadę co zlecenia telefoniczne – wymaga przedpłaty.

Większości osób poszukujących szklarza sen z powiek spędza to, jak wybrać dobrego fachowca. Nasza aktywność nie powinna jednak kończyć się po rozwiązaniu tego problemu. Zdobycie wstępnych informacji pozwoli złożyć zamówienie sprawnie i szybko oraz podpisać umowę zawierającą satysfakcjonujące nas warunki.

A Waszym zdaniem co jeszcze należy zrobić, zanim złożymy zamówienie u szklarza?

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 7, ocena: 4,29 na 5)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie wykorzystywane jest szkło hartowane?

Zamknij