Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Jaki rozmiar lustra wybrać do swojej łazienki? Kilka porad praktycznych

utworzone przez | Paź 7, 2020 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Większość z nas nie wyobraża sobie, by w łazience zabrakło lustra. Jest to przedmiot niezbędny ze względu na codzienne czynności pielęgnacyjne, które realizujemy w tym pomieszczeniu. Dodatkowo lustra mogą pełnić funkcje dekoracyjne, a także służyć powiększeniu i rozjaśnianiu łazienki. Jednak dobór właściwej wielkości zwierciadła nie jest proste. Zapraszamy do lektury naszego poradnika na temat tego, jaki rozmiar lustra wybrać do łazienki.

Jakiej wielkości lustro wybrać do łazienki?

Lustra w łazience są elementem nieodzownym. Wielkość musi zostać dostosowana przede wszystkim do naszych potrzeb oraz do powierzchni pomieszczenia. Należy pamiętać, że zwierciadła doskonale powiększają optycznie łazienkę, dlatego nigdy nie będzie ich za dużo.

Jaki rozmiar zwierciadła sprawdzi się w małej łazience?

Mała czy wąska łazienka jest szczególnie trudna do urządzania, szczególnie jeśli zależy nam na maksymalnej funkcjonalności. Tu nie tylko liczy się każdy centymetr, ale również warto wykorzystać wszystkie triki, które optycznie powiększą pomieszczenie. Najskuteczniejszym z nich jest sięgnięcie po dużą ilość łazienkowych luster. Oprócz tradycyjnie stosowanych luster nad umywalką, dobrym pomysłem jest zastosowanie również szklanych szafek. Lustra na wymiar w przypadku małej łazienki będą najlepszym rozwiązaniem, ponieważ ich wielkość możemy dowolnie dostosować do naszych potrzeb.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jaki rozmiar lustra sprawdzi się w małej łazience najlepiej. Musi on zostać dostosowany do kształtu i wielkości pomieszczenia. Co do zasady, im więcej luster w łazience, tym większa będzie się ona wydawała. Najlepszy efekt osiągniemy, wieszając szafki z lustrami naprzeciwko lustra do wizażu czy lustra piaskowanego.

Jakie lustro do dużej łazienki będzie najlepsze?

W dużej łazience zwierciadła powinny być dość duże tak, by wyglądały proporcjonalne. Oczywiście to, na jakie lustro się zdecydujemy, będzie zależało przede wszystkim od naszych upodobań i potrzeb, ponieważ wnętrze nie potrzebuje dodatkowego optycznego powiększania. Nie możemy również zapominać, że lustra kryształowe i bezpieczne, chętnie wybierane do tego pomieszczenia, muszą być praktyczne. By tak się stało, nie mogą być zbyt wąskie, powinny umożliwiać swobodne przejrzenie się w nich. Najlepiej będzie, gdy jesteśmy w stanie swobodnie zobaczyć swoje odbicie przynajmniej od wysokości pasa.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie w dużej łazience lustra na suficie. Najlepiej wyglądać będzie ono w średnich i większych pomieszczeniach.

 

Masz dość ciemności w małej łazience?
Sięgnij po lustra na wymiar i rozjaśnij optycznie swoje wnętrze
Chcę wycenę usługi

 

Jak dobrać kształt lustra do naszej łazienki?

Dobór kształtu lustra do łazienki determinowany jest praktycznie wyłącznie przez nasze upodobania czy też styl, w jakim urządziliśmy to wnętrze. Najczęściej wybieranymi formami są kwadrat, prostokąt i koło. Ale równie dobrze będą wyglądać zwierciadła o nieregularnym kształcie. Najważniejsze jest jednak to, by nietypowa forma nie zakłócała praktyczności tego przedmiotu.

Czy należy dopasowywać wielkość lustra do umywalki?

Osoby specjalizujące się w urządzaniu wnętrz zwracają uwagę nie tylko na ogólne dopasowanie wielkości i kształtu zwierciadła do rozmiaru pomieszczenia, ale także na jego dostosowanie do umywalki (jeśli są zlokalizowane nad nią). Jest kilka możliwości doboru lustra do umywalki:

  • lustro o takiej samej szerokości, co umywalka – to rozwiązanie sprawdzi się w każdej wielkości łazience;
  • lustro szersze niż umywalka – najlepiej wygląda w dużych pomieszczeniach. Jest to najbardziej funkcjonalne;
  • lustro węższe niż umywalka – idealne rozwiązanie do małych łazienek, a także tych, gdzie znajduje się większa liczba zwierciadeł na ścianach.

W jakim stylu lustro na wymiar najlepiej sprawdzi się w naszej łazience?

Na rynku znajdziemy lustra praktycznie w każdym stylu. Możemy wybierać spośród gotowych rozwiązań albo zamówić u profesjonalnego szklarza zwierciadło idealnie dopasowane do naszego wnętrza. Mogą to być lustra w ramach (dużych, dekoracyjnych, delikatnych, prostych) w dowolnym kolorze, jak również zwierciadła bezramowe montowane zarówno na, jak i pomiędzy płytkami. Dodatkowo, gdy jesteśmy wielbicielami lustrzanych powierzchni, możemy sięgnąć po lustrzane i szklane kafle, panele, podłogi.

 

Czym kierować się przy wyborze luster na zamówienie do łazienki?

 

Jak najefektywniej rozmieścić lustra na wymiar w łazience?

Lustra muszą znaleźć się wszędzie tam, gdzie poddajemy się zabiegom pielęgnacyjnym. Nie może go zabraknąć nad umywalką, toaletką. Warto również w łazience mieć zwierciadło, w którym jesteśmy się w stanie przejrzeć w całości lub przynajmniej od linii kolan.

 

Masz wątpliwości, jakie lustro do łazienki wybrać?
Skorzystaj z naszej pomocy
Chcę wycenę usługi

 

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nietuzinkowe wykorzystanie lacobelu - inspiracje
5 pomysłów na nietypowe zastosowanie lacobelu

Zamknij