Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Lustra na wymiar do ćwiczeń — tego nie może zabraknąć w domowej siłowni!

utworzone przez | Sie 30, 2022 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Marzeniem wielu osób jest stworzenie domowej siłowni. Jej powstanie wcale nie musi się wiązać z dużymi kosztami. Do jej zbudowania potrzebujemy jednak dużo wolnego miejsca. Jeśli taką powierzchnią dysponujemy, następnym krokiem jest zaplanowanie wydatków. W domowej siłowni powinny się pewne obowiązkowe przedmioty. Oprócz maszyn sportowych niezbędne będą również zwierciadła. Duże lustra na sali gimnastycznej okazują się być bardzo przydatne. Poniżej przedstawiamy inspiracje lustrzane do domowej siłowni i zalety różnych rozwiązań. Zapraszamy do lektury! 

W jakim celu wykorzystuje się lustra na wymiar na siłowni? 

Lustra na wymiar  w sali gimnastycznej pozwalają na kontrolę swojej postawy oraz ruchów. Obserwując się uważnie w lustrze podczas ćwiczeń, możemy zauważyć popełniane błędy. Przykładem jest wykonywanie przysiadów. Spoglądając w odbicie lustrzane wyraźnie widać rozstawienie nóg oraz kąt nachylenia pleców. W przypadku tańca są one tak samo ważne. Oprócz kwestii bezpieczeństwa widzimy, czy nasze ruchy są wykonywane w prawidłowy sposób. Dzięki temu tancerze mogą śledzić poczynania swoich kolegów lub instruktora. Podobnie, obecność luster w domowej siłowni wiąże się z troską o nasze zdrowie. Szkła lustrzane we własnej, małej sali gimnastycznej są zatem bardzo potrzebne i mogą się znacząco przyczynić do osiągania lepszych wyników sportowych. 

Myślisz nad stworzeniem siłowni we własnym domu, ale nie wiesz, jakie lustro sprawdzi się najlepiej?
Zapytaj o radę profesjonalnego szklarza!
Chcę wycenę usługi

Jaki rodzaj lustra na zamówienie wybrać do domowej siłowni? 

W domowej siłowni warto postawić na bezpieczne lustro. W miejscu przeznaczonym do ćwiczeń łatwo jest przez przypadek rzucić czymś w szybę lub na nie upaść podczas tańca. Z tego powodu ważne jest, aby lustro było odporne na rozbicie. Nierzadko lustro bezpieczne swoje zastosowanie znajduje w szkołach baletowych i siłowniach. Bardzo istotną właściwością tego rodzaju szkła, jest fakt, że nie zniekształca ono ciała. Innym wyborem są lustra do wizażu. Pomimo że swoją nazwą wskazują na inne ich przeznaczenie, to swoimi właściwościami pasują także do domowej siłowni. Wykonane z bezpiecznego szkła lustro nie rozsypuje się po rozbiciu, a zostaje przyklejone do specjalnych folii.  

Jakie lustra na wymiar powinny być w domowej siłowni? 

W domowej siłowni najlepiej sprawdzi się lustro większych rozmiarów. Wybór tego na zamówienie pozwoli na idealne dopasowanie go do posiadanej przez nas przestrzeni. Wygląda to profesjonalnie, ale także umożliwi na ćwiczenie w jednym czasie kilku członkom rodziny. Jednak, gdy nie mamy przestrzeni na zabudowanie ściany lustrem, wystarczyć może również jedno mniejsze lustro. Te duże sprawdzają się głównie wtedy, gdy naszym celem jest taniec. Najważniejsze, aby w domowej siłowni takie lustro się pojawiło. Powodem jest w końcu nasze zdrowie! Zwykle na siłowniach montowane są do lustra do 200 cm.

Jakie właściwości powinno mieć lustro w domowej siłowni?

Dlaczego warto do domowej siłowni wybrać lustro na wymiar? 

W domowej sali gimnastycznej najlepiej się sprawdzi lustro na wymiar przygotowane przez profesjonalnego szklarza. W tym pomieszczeniu lepiej zrezygnować z gotowych produktów. Szczególnie jeśli nie dysponujemy dużą powierzchnią i każdy centymetr jest dla nas ważny. Lustra na wymiar są funkcjonalne, ponieważ pozwalają zagospodarować dokładnie tyle miejsca, ile możemy na to przeznaczyć. W profesjonalnych siłowniach szkła lustrzane są bez ramy. Te wolnowiszące są zdecydowanie praktyczniejsze. Rozwiązanie, jakim jest pozostawienie jednej wolnej ściany przeznaczonej specjalnie na lustro, jest doskonałym pomysłem również z innego powodu. Tak zaaranżowana domowa siłownia będzie optycznie większa i bardziej rozświetlona. 

Dobre światło — istotny element każdej siłowni 

Lustra na wymiar zdadzą się na nic, jeśli siłownia będzie niewystarczająco oświetlona. Światło powinno zostać zapewnione głównie w sposób naturalny. W tym celu warto, aby w domowej sali gimnastycznej pojawiły się okna. Pozwolą one także na przewietrzenie i odświeżenie pokoju po treningu. Dostęp do naturalnego oświetlenia wpływa także na komfort pracy, nasz nastrój i sprzyja koncentracji. W drugiej kolejności wybieramy światło sztuczne, które powinno mieć dosyć jasną temperaturę barwową, to jest powyżej 4000k. Zbyt ciepły odcień wprowadza w uczucie senności. 

Rozważasz domową siłownię i nie możesz znaleźć lustra odpowiedniej wielkości?
Skonsultuj się z profesjonalnym szklarzem!
Chcę wycenę usługi

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
5 zastosowań szkła optiwhite, o których nie miałeś pojęcia

Zamknij