Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Obróbka szkła – 6 pomysłów na jej wykorzystanie do dekoracji wnętrz

utworzone przez | Lip 9, 2020 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Obróbka szkła to bardzo misterna i precyzyjna praca, która pozwala na wyczarowanie z tego materiału wielu pięknych i niepowtarzalnych dekoracji. Szkło jest na tyle uniwersalne, że poddaje się różnorodnym wpływom temperatury, da się zrobić, malować czy nawet grawerować. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie we wnętrzu szkła poddanego obróbce.

Sposoby obróbki szkła

Obróbka szkła może przybierać różne formy. Do najważniejszych jej odmian zaliczam grawerowanie, hartowanie, szlifowanie, wiercenie, piaskowanie czy fazownie. To właśnie tym technikom obróbki szklarskiej przyjrzymy się pod kątem wykorzystywania tak przygotowanych przedmiotów szklanych we wnętrzach.

Grawerowanie szkła – obróbka szklarska zapewniająca personalizację

Jednym z częściej wybieranych sposobów na zdobienia szkła jest grawerowanie. Wykonuje się je ręcznie, wykorzystując odpowiednie narzędzia czy substancje. Coraz częściej jednak stosuje się do tego lasery. Co możemy ozdobić w ten sposób? Przede wszystkim będą to drobne przedmioty użytkowe, jak szklanki, kieliszki, kufle, wazony, ozdobne tabliczki itd. Na dowolnym szklanym przedmiocie możemy wygrawerować inicjały, imiona, pamiątkowe napisy czy nawet dekoracyjne, drobne rysunki. Dzięki temu grawerowanie szkła jest doskonałym pomysłem na wykorzystanie do prezentów. Równocześnie oczywiście możemy dzięki grawerowaniu ozdobić i odmienić nasze szklane przedmioty. Do czego jeszcze da się wykorzystać grawerowane szkło? Przykładem mogą być:

 

Chcesz urozmaicić wygląd mieszkania pięknie obrobionym szkłem?
Zobacz produkty ze szkła na wymiar
Chcę wycenę usługi

 

Szlifowane szkło – subtelna dekoracja wnętrza

Szlifowanie szkła jest prostym zabiegiem, który wykonywany jest najczęściej z wykorzystaniem ziaren diamentu. Dzięki niemu tafla szkła otrzymuje  dodatkowe właściwości estetyczne, a jej krawędzie zostają zabezpieczone. Najważniejszym celem szlifowania szkła jest nadanie mu określonej struktury powierzchni. Co ciekawe, można szlifować zarówno samo szkło, jak i lustra.

W jaki sposób można wykorzystać we wnętrzu szlifowane szkło? Możemy zastosować je praktycznie w każdym wnętrzu. W łazience warto wykorzystać szafki lustrzane czy wolnowiszące bezpieczne lustro. Lustro łazienkowe dzięki szlifowaniu będzie lżejsze optycznie. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie szlifowanego szkła w szafkach, przeszkleniach i szkłach na wymiar.

Piaskowane szkło – sposób na unikatowe wzory

Piaskowanie szkła polega na ścieraniu bądź matowieniu powierzchni przez zastosowanie piasku i wysokiego ciśnienia. Dzięki takiemu działaniu można uzyskać bardzo ciekawe i niepowtarzalne wzory. Szkło piaskowane da się zastosować między innymi w szafach, meblach łazienkowych, kuchennych, drzwiach, zabudowach szklanych czy lustrach. Niewątpliwie zaletą tej metody dekoracji szkła jest szeroki zakres jej możliwości. Wiele metod pracy z techniką sprawia, że doświadczony szklarz może wyczarować na powierzchni szkła wzory roślinne, zwierzęce, geometryczne czy nawet portrety. Zastosowanie głębokiego lub dwustronnego piaskowania sprawi, że zyskamy wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju dekorację wnętrza. Profesjonalna obróbka szklarska wymaga cierpliwości, wiedzy i doświadczenia, ale jej odpowiednie zastosowanie spowoduje powstanie szklanych dzieł sztuki.

Pomysły na wykorzystanie obróbki szkła we wnętrzach

Wiercone szkło – sposób na montaż i dekorację

Choć wiercenie szkła wykorzystuje się najczęściej jako sposób na zamontowanie lustra czy szyby, może być ono również zastosowane do jego ozdobienia. Szklane panele czy inne powierzchnie z tego materiału staną się wyjątkową dekoracją mieszkania czy domu, jeśli wywiercimy w nich więcej dziur. Różnej wielkości, rozmieszczenia mogą być abstrakcyjną (i nie tylko) ozdobą szkła.

Dowiedz się więcej o cięciu i wierceniu szkła jako formie modyfikacji szkła z naszego bloga. Polecamy!

Fazowane szkło – wyraźne, stopniowane krawędzie nie tylko w lustrach

Fazowanie szkła, czyli obróbka opierająca się na dążeniu do uzyskania różnej płaszczyzny załamania krawędzi w postaci dwóch skosów, może dotyczyć różnych szklanych powierzchni. Najczęściej metodę tę stosuje się podczas przygotowywania dekoracyjnych zwierciadeł, np. lustra do wizażu czy kryształowego. Tak wykonana szklana tafla będzie niewątpliwie piękną dekoracją łazienki, sypialni, salonu czy pokoju młodzieżowego. Fazowanie szkła można również łączyć z pozostałymi technikami zdobienia tego materiału.

Urządzasz wnętrze w stylu industrialnym? Dowiedz się, jak stworzyć wnętrze industrialne przy pomocy szkła.

Mieszanie technik – abstrakcyjna obróbka szkła

Jeśli zależy nam na wyjątkowej ozdobie wnętrza, powinniśmy bliżej przyjrzeć się szklanym wyrobom, które zostały utworzone z wykorzystaniem kilku różnych technik obróbki. Kontakt z profesjonalnym szklarzem o artystycznej duszy da nam pewność, że powierzone mu lustro czy szkło zostanie wyjątkowo ozdobione. Koszt wykonania takiej dekoracji nie musi być droższy niż zakup designerskich mebli, a z pewnością sami zaprojektujemy niepowtarzalne ozdoby.

 

Znudziło Ci się klasyczne szkło?
Postaw na obróbkę szkła na wymiar
Chcę wycenę usługi

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Najważniejsze informacje o daszkach ze szkła
Daszki ze szkła nad drzwi zewnętrzne – co musisz o nich wiedzieć?

Zamknij