Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Szyby zbrojone i antywłamaniowe na wymiar – 5 zastosowań najbardziej bezpiecznych szkieł

utworzone przez | Sie 7, 2020 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Szkło naturalnie kojarzy nam się z czymś, co jest niezbyt trwałe, łatwo się tłucze i może być niebezpieczne. Jednak dzisiejsza technika pozwala na przygotowanie wielu rodzajów szkieł i szyb bezpiecznych, które nie tylko się nie potłuką, ale również ochronią nas przed np. włamaniem. Oto kilka zastosowań szyb zbrojonych i antywłamaniowych. Zapraszamy do lektury!

Szyby antywłamaniowe – do mieszkań i nie tylko

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów szkła bezpiecznegoszyby antywłamaniowe. Podczas ich tworzenia wykorzystywane jest grube, co najmniej czteromilimetrowe szkło w kilku warstwach, przekładane specjalnymi foliami PVB. Polimery winylowe w niej zawarte wchodzą w reakcję ze szkłem, przez co tworzą wiązania wodorowe i wzmacniają szybę. Taka folia jest odporna na zerwanie, a równocześnie nie powoduje przyciemnienia szyby.

Szkło antywłamaniowe w postaci szyb stosuje się przede wszystkim w oknach mieszkań, domów, biur. Innym miejscem, w którym stosuje się szyby antywłamaniowe na wymiar, są samochody oraz siedziby firm. Bardzo często spotykamy je w witrynach sklepowych, zwłaszcza firm sprzedających rzeczy wartościowe. Dlaczego warto sięgać po takie szyby? Przede wszystkim skutecznie zabezpieczą one nasze domy czy firmy przed włamaniem, a równocześnie zapewnią wysoką estetykę.

 

Potrzebujesz trwałego i odpornego szkła?
Wybierz szyby antywłamaniowe lub zbrojeniowe na wymiar
Chcę wycenę usługi

 

Przegrody ochronne ze szkła zbrojonego na zamówienie

Szyby zbrojone to wyjątkowy rodzaj szkła, który po rozbiciu nie doprowadzi do okaleczenia osób znajdujących się w pobliżu. Dzięki temu może być stosowany między innymi w formie przegród ochronnych w różnego typu placówkach. Sprawdzi się do oddzielania stanowisk pracy na poczcie, w aptece czy też w biurach. Dzięki możliwości zamówienia takiej szyby zbrojeniowej na dowolny wymiar, łatwo dopasujemy ją do potrzeb. Podobnie jak w przypadku innych odmian szyb na zamówienie, także te bezpieczne można dodatkowo zdobić, np grawerować, piaskować czy szlifować. Da nam to dodatkowe możliwości personalizowania nawet tak specjalistycznych szyb zbrojeniowych.

Szkło zbrojone w domu i mieszkaniu – zastosowanie

Zbrojone szkło dzięki swoim właściwościom może okazać się idealnym materiałem do wnętrz mieszkań i domów, nawet jeśli lokatorami są również dzieci. Ma ono szerokie zastosowanie w kuchni i domowych przedmiotach użytkowych, np:

  • ochrona ściany nad płytą kuchenną,
  • zegary i zegarki,
  • szklane daszki,
  • balustrady,
  • tarasy.

Szukasz pomysłu na zewnętrzny daszek? Przeczytaj nasz artykuł: Daszki ze szkła na wymiar – co musisz o nich wiedzieć? 

Kiedy warto wykorzystać szyby antywłamaniowe na wymiar?

Szyby hartowane niezastąpione w budownictwie

Hartowane szyby powstają wskutek procesu hartowania szkła. Polega on na ogrzaniu szkła do bardzo wysokiej temperatury – około 630 stopni (w niej szkło miękknie). Potem odbywa się natychmiastowe chłodzenie materiału z wykorzystaniem ciśnienia sprężonego powietrza. Kolejnym krokiem jest już powolne doprowadzenie szkła do temperatury pokojowej. Dzięki takim zabiegom szyby czy szkło są dużo trwalsze i bardziej wytrzymałe zarówno na działanie temperatur, jak również uszkodzenia mechaniczne. Tak przygotowany materiał jest chętnie wykorzystywany w budownictwie oraz architekturze. Najczęściej spotkamy szyby hartowane jako:

Możliwości zastosowań szyb hartowanych jest znacznie więcej. Podobnie jak inne bezpieczne szkła są chętnie wykorzystywane w przemyśle i budynkach użyteczności publicznej. Na pewno spotkamy je w bankach, biurowcach, urzędach, muzeach czy innych siedzibach firm. Przede wszystkim stosuje się je jako przegrody, ścianki działowe, ochronne szyby oddzielające petentów od obsługi.

Bezpieczne szkło na wymiar do gablot i ekspozycji

Ważnym zastosowaniem szkieł bezpiecznych, hartowanych, antywłamaniowych czy zbrojeniowych jest używanie ich do produkcji wszelkiego rodzaju gablot i ekspozycji. Znajdują one zastosowanie w sklepach, zarówno tych specjalistycznych, jubilerskich, jak i każdego innego rodzaju. W tych miejscach ważne jest, by po stłuczeniu takiej gabloty, nikt nie ucierpiał. Dlatego tak chętnie do produkcji gablot i wystaw na produkty wykorzystuje się właśnie bezpieczne szyby na zamówienie. Wielką ich zaletą jest możliwość ich idealnego dopasowania do potrzeb danej firmy, jak również ich personalizowanie. Bezpieczne szyby zapewnią odpowiednią ekspozycję promowanych przedmiotów, równocześnie chroniąc je przed czynnikami zewnętrznymi. Te cechy szkła są szczególnie przydatne w muzeach. Wszystkie wartościowe pamiątki, eksponaty ukrywane są właśnie pod szybami antywłamaniowymi i zbrojonymi.

 

Znudziło Ci się klasyczne szkło?
Postaw na obróbkę szkła na wymiar
Chcę wycenę usługi

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Nie oceniono jeszcze)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
6 inspirujących pomysłów na meble ze szkła

Zamknij