Godziny otwarcia - Pon - Pt - 8.00-17.00

602-686-499 - Krzysztof (Szybki Kontakt)

Co musisz wiedzieć przed zakupem lustra do wizażu?

utworzone przez | Gru 30, 2021 | blog | 0 komentarzy

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 2, ocena: 4,50 na 5)
Loading...

Lustro do wizażu, najczęściej w formie elementu w toaletce chętnie kupują panie. Ma stanowić element dekoracyjny w sypialni lub innym wnętrzu, ale dodatkowo pełnić funkcję miejsca, w którym można wykonać makijaż lub zadbać o pielęgnację skóry. Zakup lustra do wizażu może być jednak nie lada wyzwaniem. Dlatego zagłębimy się w ten temat i podpowiemy, co trzeba wiedzieć przed zakupem lustra do wizażu. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Rodzaje luster do wizażu i makijażu

Na rynku znajdziemy co najmniej kilka różnych rodzajów luster na wymiar, których przeznaczeniem jest wspomaganie procesu wykonywania makijażu. Zacznijmy od przyjrzenia się ich cechom wspólnym oraz różnicom.

Lustro do wizażu łazienkowe

Lustra wizażowe to różnego rodzaju zwierciadła. Jednym z najchętniej wybieranych jest lustro na wymiar do łazienki, które jest wbudowywane w płytki. Bardzo często zawiera dodatkowe małe lusterko powiększające, od razu w nie wbudowane. Można więc powiedzieć, że jest to podwójne zwierciadło. Może być oświetlone na kilka sposobów, jednak jeśli nasze lustro charakteryzatorskie ma dobrze spełniać swoją funkcję, oświetlenie to musi posiadać określone cechy.

Zajmujesz się profesjonalnym makijażem i nie wiesz, jakie lustro wybrać, by było bezpieczne i funkcjonalne?
Skonsultuj się z profesjonalnym szklarzem!
Chcę wycenę usługi

Lustro do makijażu wolnostojące

Kolejną odmianą lustra makijażowego jest to wolnostojące, często montowane w toaletkach. Takie zestawy wybierane są jako meble do postawienia w sypialni, pokoju młodzieżowym czy też innym pomieszczeniu. Takie lustro wyróżnia się przestronnością. Może być oprawione w ramę (często z zamontowanym w niej oświetleniem) bądź też być jej pozbawione.

Lustro LED do makijażu

Lustra do makijażu LED to odmiana bezpiecznego lustra, które występuje w zestawie z odpowiednio dobranym oświetleniem. Diody LED muszą być umieszczone równomiernie wokół zwierciadła. Oświetlenie LED do luster wizażowych powinno mieć barwę neutralną, by dobrze odzwierciedlać kolory, a nie przekłamywać je, jak byłoby w przypadku ciepłej barwy światła.

Dekoracyjne lustra do wizażu

Każde z wyżej wymienionych luster wizażowych może występować w różnych wersjach. Mogą mieć zupełnie prostą formę, bądź też bardziej dekoracyjną. Do przygotowania takiego zwierciadła wykorzystuje się lustra piaskowane czy kryształowe. Lustra mogą być również fazowanegrawerowanepiaskowane czy szlifowane. Każda obróbka szklarska doda takiemu zwierciadłu wyjątkowego charakteru i poprawi jego wygląd, nie zakłóci jednak pełnionej funkcji.

Czym kierować się podczas zakupu lustra do wizażu?

Jaki kształt lustra na wymiar do wizażu sprawdzi się najlepiej?

Lustra wizażowe mogą mieć różne kształty. Czy będzie to miało wpływ na jakość i łatwość korzystania z niego? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Raczej nie powinno to odbić się na wygodzie użytkowania lustra do charakteryzacji i makijażu. Zwłaszcza, jeśli postawimy na kształty podstawowe – okręgi, owale, prostokąty czy kwadraty. Jeśli jednak zamarzy nam się lustro na wymiar w bardziej niestandardowej formie, musimy mieć świadomość, że może nie być tak wygodne w codziennym użytkowaniu. Dlaczego? Choćby z tego powodu, że nie będziemy w nim widzieć całej twarzy, jeśli będzie zbyt małe lub o niedopasowanym kształcie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając lustro do makijażu?

Czy są jeszcze inne cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, zamawiając lustro do makijażu u profesjonalnego szklarza? Jak najbardziej.

Rodzaj szkła do lustra wizażowego

Jedną z kwestii, które powinniśmy przemyśleć, to rodzaj szkła, z którego zostało wykonane lustro wizażowe. Profesjonalista z pewnością doradzi nam i dopasuje lustro na zamówienie do naszych potrzeb. Polecamy szczególnie te bezpieczne, które po stłuczeniu nie rozsypią się po podłodze. Jest to rodzaj lustra wielowarstwowego, wzmocnionego specjalną folią, która stanowi zabezpieczenie przed skaleczeniem się w razie rozbicia zwierciadła.

Oświetlenie lusterka do makijażu

Inną kwestią, jest to, jakie oświetlenie zostanie zastosowane w lustrze do wizażu. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że bez odpowiedniego podświetlenia nasze zwierciadło nie będzie w pełni funkcjonalne. Oczywiście możemy zamówić, czy kupić klasyczne lustro i korzystać z oświetlenia zewnętrznego. Niestety nie będzie ono tak skuteczne, jak to wbudowane. Wynika to z faktu, że właściwe oświetlenie lustra musi być równomierne i padać na jego powierzchnię z kilku stron. Żeby uzyskać odpowiedni efekt lampami zewnętrznymi, musielibyśmy ustawić ich co najmniej kilka z każdej strony lusterka. A jak można się domyślać, nie będzie to zbyt wygodne. Dlatego polecamy wybierać zwierciadła wizażowe z wbudowanymi lampami LED w jego ramę. Diody LED będą pobierać niewielką ilość prądu, a przy tym dawać równe światło o wybranym przez nas kolorze. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, polecamy barwę neutralną, która najlepiej odda rzeczywiste barwy makijażu.

 

Marzy Ci się wyjątkowe, modne i dobrze oświetlone lustro do makijażu?
Poproś o pomoc doświadczoną firmę szklarską!
Chcę wycenę usługi

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (liczba głosów: 2, ocena: 4,50 na 5)
Loading...

Formularz kontaktowy

Możesz zadzwonić pod numer 602-686-499 lub wysłać zapytanie


Jeżeli masz, dodaj koniecznie rysunki/plany/projekty potrzebne do wyceny
(dozwolone formaty: jpeg, png, jpg, gif, pdf)

Wpisz obok szklarz

Wyślij TERAZ aby uzyskać błyskawiczną wycenę usługi
Przeczytaj poprzedni wpis:
Które drzwi sprawdzą się lepiej w mieszkaniu szklane czy przeszklone
Drzwi przeszklone vs szklane – co sprawdzi się lepiej w mieszkaniu?

Zamknij